Tego jeszcze nie było. Poseł Zbigniew Chmielowiec z Kolbuszowej reklamuje się na… musie owocowym [ZDJĘCIA]

Poseł z Kolbuszowej przeciwko "Lex Konfident"

Do wyborów parlamentarnych pozostało niewiele czasu, bo raptem półtora tygodnia. Nic więc dziwnego, że chętni na posłów i senatorów dwoją się i troją, aby pokazać się wyborcom. Jeden z kandydatów reklamuje się nawet na… musie owocowym.

W wyborach parlamentarnych , które odbędą się w niedzielę (15.10), startuje sześcioro mieszkańców gminy Kolbuszowa. Wszyscy oni ubiegają się o mandaty poselskie.
Kandydaci do Sejmu

Kandydaci z naszego terenu to:

  • Zbigniew Chmielowiec (Prawo i Sprawiedliwość),
  • Ewa Draus (Prawo i Sprawiedliwość),
  • Tomasz Buczek (Konfederacja,
  • Waldemar Zarębski (Konfederacja),
  • Michał Karkut (Koalicja Obywatelska),
  • Józef Fryc (Lewica).

Całe miasto, tak jak i powiat kolbuszowski, oblepione jest plakatami. Na płotach, ogrodzeniach i bilbordach widnieją wyborcze banery. Część kandydatów bardzo aktywnie działa również w Internecie.
Aktywny poseł

Najwięcej instrumentów w swoich rękach ma poseł PiS, Zbigniew Chmielowiec. Korzystając z tego, że jego partia rządzi w kraju, znacznie zwiększył – i tak dużą – częstotliwość „rozdawania” państwowych dotacji.

Zdjęcia z jego wizerunkiem są też widoczne na stronach internetowych kolbuszowskich samorządów (Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego), które – jak co wybory – bardzo mocno wspierają go w kampanii.

Jego banery można również spotkać w pobliżu obiektów użyteczności publicznej, najczęściej obok remiz Ochotniczej Straży Pożarnej, ale także domów kultury i innych.
Na musie owocowym

Jest wszędzie. Nawet na… musie owocowym. Na opakowaniu tego posiłku widzimy zdjęcie posła w stroju strażackim oraz napis „Śniadanie na 6 (jego nr na liście wyborczej PiS) ze Zbigniewem Chmielowcem”.

Nie wiemy, czy takie musy są rozdawane na przykład w publicznych szkołach czy w przedszkolach. Mamy nadzieję, że nie.
Buczek i Karkut komentują

Zapytani o komentarz dwaj inni kolbuszowscy kandydaci na posłów – Michał Karkut (KO) i Tomasz Buczek (Konfederacja) – nie ukrywają zniesmaczenia całą sytuacją:

Za kilka miesięcy wybory parlamentarne. My głosujemy już teraz [ANKIETA]

– Wyborcy ocenią tę nachalną kampanię. Pan poseł nie po raz pierwszy przekracza standardy etyczne w kontekście zbliżających się wyborów. Więcej nie mam zamiaru komentować jego działalności. Mam nadzieję, że je stanie ze mną do debaty – powiedział Tomasz Buczek.

Ostrych słów nie szczędzi też Michał Karkut:

– W przypadku kandydatów PiSu nic mnie nie zdziwi. Pan poseł ubrał się w mundur strażacki, zrobił banery, że razem ze strażakami działa i ich wspiera i twierdzi że to nie kampania.

– Nie będę zaskoczony jak za chwilę przebierze się za lekarza i oblepi banerami szpitale albo włoży sutannę i z płotu plebanii będzie zapewniał o pomocy dla parafii. Nie wiem czy śmiać się z tego, czy płakać – ironizuje kandydat KO na posła.
Zobacz zdjęcia

Tego jeszcze nie było. Kandydat PiS na posła, Zbigniew Chmielowiec z Kolbuszowej reklamuje się na... musie owocowym [ZDJĘCIA]
Tego jeszcze nie było. Kandydat PiS na posła, Zbigniew Chmielowiec z Kolbuszowej reklamuje się na... musie owocowym [ZDJĘCIA]

2 Komentarze

  1. To na niedzielny dodatek do tradycyjnej miseczki ryżu dziennie na rodzinę w programie pisu „miseczka ryżu plus”. Nadmienię – jedynym programie, który udaje się Chmielowcowi realizować. To ten program, w którym pracownikowi budżetówki należy dopłacać, by miał najniższą krajową, a prof. belwederski zarabia mniej niż kasjerka w hipermarkecie (bo sklepy rodzinne padły). Dla odmiany żona szefa Chmielowca i jego przyjaciół – Mejzy i Bąkiewicza, zarabia dziesiątki milionów jako osoba oficjalnie niezatrudniona (również na samozatrudnieniu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.