„Szczepienie przeciwko COVID-19 to eksperyment”

"Szczepienie przeciwko COVID-19 to eksperyment"

Do magistratu w Kolbuszowej wpłynęły petycje stowarzyszenia „Jesteśmy u siebie” z Trzebowniska. Organizacja ta wnioskuje do Rady Miejskiej o „uznanie stosowania preparatów nazywanych szczepionkami przeciwko COVID-19 za eksperyment medyczny”.
W petycji stowarzyszenia „Jesteśmy u siebie” do Rady Miejskiej czytamy między innymi:

„Podejmowanie uchwał zgodnych z najlepszym dobrem mieszkańców należy do obowiązków Rady Miejskiej. Uważamy, że natychmiastowe wyrażenie jasnego stanowiska w tej sprawie poprzez przyjęcie uchwał jest sprawą niecierpiącą zwłoki ze względu na zagrożenie zdrowia i życia ludzi. Konstytucja RP mówi, że każdy ma prawo do ochrony zdrowia, a władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej.

Uczestnictwo w eksperymentach jest dobrowolne. Uchwały rady umożliwiające dalsze łamanie Konstytucji będą uznane za niezrealizowanie obowiązków służbowych przyjętych dobrowolni. Będą rozpoznawane z punktu widzenia odpowiedzialności moralnej każdego radnego wobec społeczeństwa i przyszłych pokoleń”.

Kolbuszowscy radni odrzucili petycję stowarzyszenia.
– Komisja uznała te petycje za nieuzasadnione do dalszego procedowania. Po prostu nie mamy kompetencji, żeby stwierdzić, czy szczepienie jest eksperymentem czy też nie jest – tłumaczył Mirosław Kaczmarczyk, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej.

3 Komentarze

 1. „…Szczepienia na Covid-19 nieobjęte ubezpieczeniami. Są traktowane jako eksperyment medyczny…”
  „…Nie ma wątpliwości, że zgodnie z polskim prawem szczepienia określonymi produktami dopuszczonymi nawet warunkowo do obrotu mają charakter eksperymentu medycznego, który musiałby być ubezpieczony w ramach działalności prowadzonej przez podmioty lecznicze – mówi Kajetan Komar-Komarowski, radca prawny przy Zespole Kryzysowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. …”
  „…Eksperymentem medycznym jest badanie kliniczne z użyciem produktu leczniczego, przeprowadzane na ludziach, w rozumieniu przepisów ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty – musi być to proces, który poprzedza dopuszczenie danego produktu leczniczego, w tym szczepionki, do obrotu….”
  „…Jolanta Budzowska, radca prawny, reprezentuje poszkodowanych pacjentów
  Szczepionki przeciwko Covid-19 mają warunkową rejestrację zarówno europejskiego, jak i polskiego urzędu rejestracji leków, gdyż pozostają cały czas w trzeciej fazie badań klinicznych oraz są dodatkowo badane i monitorowane…”
  „…W myśl definicji ustawowej, ich podawanie jest więc eksperymentem medycznym. Zgodnie z art. 21 ust. 2 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty: „Eksperymentem leczniczym jest wprowadzenie nowych albo tylko częściowo wypróbowanych metod diagnostycznych, leczniczych lub profilaktycznych w celu osiągnięcia bezpośredniej korzyści dla zdrowia osoby chorej”. Nie dziwi więc, że niektóre podmioty lecznicze próbują się zabezpieczyć przed ewentualnymi roszczeniami pacjentów za działania niepożądane takiej terapii. Tym bardziej że wśród przedstawicieli niektórych ubezpieczycieli też zdarzają się wątpliwości, czy szczepienia przeciw Covid–10 są objęte ubezpieczeniem OC na standardowych zasadach….”

  https://www.rp.pl/…/305129937-Szczepienia-na-Covid-19…

 2. Skoro kaczmarczyk uważa że nie ma na to dowodów to niech przyjmie wszystkie dawki za Kolbuszowian ! Cwaniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.