Sto lat pani Marii, mieszkanki Kolbuszowej [FOTO]

Sto lat pani Marii z Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Wczoraj (06.10) sto lat skończyła pani Maria z Kolbuszowej. Szacownej Jubilatce gratulujemy, życząc zdrowia i szczęścia na kolejne lata życia.

Pani Maria urodziła się w 1921 r. w Lipnicy. Przez wiele lat ciężko pracowała w rolnictwie. Opiekowała się dziećmi, organizowała życie rodzinne. Jej pasją były robótki ręczne, które jeszcze do niedawna wykonywała. Mąż pani Marii zmarł w 1988 roku mając 78 lat.

W wieku emerytalnym kobieta wyjechała do Nowego Jorku, gdzie przez około 30 lat mieszkała i aktywnie pomagała dzieciom w opiece nad wnukami
Niedawno wróciła do kraju. Zamieszkała w Kolbuszowej. Seniorka wychowała dziesięcioro dzieci i doczekała się trzynastu wnuków, piętnastu prawnuków, dwóch praprawnuków i czeka z radością na narodziny kolejnego prawnuka.

Pani Maria jest niezwykle pogodną i pozytywnie nastawioną do ludzi osobą. Cieszy się bardzo dobrym zdrowiem, funkcjonuje samodzielnie. Zapytana o receptę na długowieczność odpowiedziała, że to ciężka praca, zdrowe i naturalne odżywianie oraz duże ilości herbaty z mlekiem i spacery boso.

W środę (06.10) z bukietem kwiatów jubilatkę odwiedzili: Marek Gil, wiceburmistrz Kolbuszowej; Ewa Gul-Czachor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, oraz Jan Puzio Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kolbuszowej. W imieniu mieszkańców przekazali oni Szacownej Jubilatce gratulacje i życzenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.