Śmieci, szkło i pety na boisku przy szkole nr 1

KOLBUSZOWA. Tak wygląda nowe boisko przy Jedynce [WIDEO, ZDJĘCIA]

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej w ostatnim czasie stało się ulubionym miejscem spędzania czasu przez młodzież. Problem w tym, że efektem tego są śmieci, rozbite szkło, pety i inne „pamiątki”.
Boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 oddano do użytku w październiku 2020 roku. Pojawiła się piękna zielona nawierzchnia, są też nowe bramki. Wartość zadania to 213 tysięcy zł. Równolegle remontowano zaplecze sanitarno-sportowe Jedynki.

Imprezy przy szkole

Wydawałoby się, że boisko powinno służyć do uprawiania sportu. Tymczasem stało się popularnym miejscem imprezowania. Efektem tego są śmieci, rozbite szkło i pety. Na problem zwraca uwagę mieszkanka miasta, Joanna Procak:

– Boisko przy Jedynce jest piękne, powinno służyć uczniom i mieszkańcom. Tymczasem dewastuje go nasza młodzież. Nie tak dawno mówiliśmy o zaśmiecaniu Ogródka Jordanowskiego. Tam ten problem jakby zmalał. Stało się tak pewnie dlatego, że zmieniło się miejsce przesiadywania młodych ludzi. Przerzucają oni swoje rowery przez wysokie ogrodzenie szkolne i zamiast wykorzystywać boisko do celów sportowych, robią tam zupełnie coś innego, zostawiając po sobie duży bałagan. Są śmieci, butelki, pety itd. To zagraża dzieciom, które przychodzą do szkoły w poniedziałek.
Wydaje mi się, że szkoła powinna służyć uczniom, a nie imprezowiczom, którzy śmiecą. Uważam, że rodzice powinni zwrócić uwagę na to, co ich dzieci robią w wolnym czasie. A może to kwestia braku miejsca dla młodzieży. Może powinien nim być skatepark, ale jak będą go szanować jak inne miejsca w Kolbuszowej, to nie wiem, czy jest sens inwestowania w ten obiekt – dodała.

Efekt lockdownu?

Burmistrz Jan Zuba tłumaczy, że problem wandalizmu i zaśmiecania miał miejsce również na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2.

– Nie wiem skąd się to bierze. Przypuszczam, że to efekt locdownu, kiedy młodzież była pozbawiona możliwości spędzania czasu bez ograniczeń i pewnie stąd biorą się te negatywne zachowania. Zwrócę się do policji i Straży Miejskiej, żeby szczególnie patrolowali ten teren. Mam nadzieję, że to zjawisko ustąpi.

Burmistrz nie zgadza się z tezą, że w Kolbuszowej nie ma miejsc, w których młodzież mogłaby spędzać czas.
– Jeśli chodzi o infrastrukturę sportowo-rekreacyjną na terenie miasta, to wybór mamy ogromny. Proszę spojrzeć na cały kompleks przy Liceum Ogólnokształcącym, na boisko i korty tenisowe przy Zespole Szkół Technicznych. Poza tym jest stadion z kompleksem lekkoatletycznym przy ulicy Wolskiej. A więc mamy wybór, i to nie jest tak, że młodzież nie ma co ze sobą zrobić. Jest tylko kwestia tego, żeby ta oferta wybrzmiała jasno od wszystkich, dysponentów infrastruktury.

1 Komentarz

  1. Patologia wyniosła to z domu a burmistrz locdawnem tłumaczy. A to umysłowe downy są. W chałupie syf no to wszędzie ten syf będą robić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.