Rusza przebudowa ulicy Handlowej. Nareszcie

Będzie modernizacja dzielnicy przemysłowej miasta

Już jutro ruszają prace związane z przebudową ulicy Handlowej w Kolbuszowej. Na czas realizacji inwestycji, czyli przez cztery miesiąca będą tam utrudnienia w ruchu.
Do 30 września 2021 roku na ulicy Handlowej będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zakłada ona wprowadzenie ruchu jednokierunkowego od ulicy Towarowej w stronę ulicy Jana Wiktora.

Wykonawca przebuduje tam kanalizację ogólnospławną na system kanalizacji rozdzielczej (sanitarnej i deszczowej). Następnie pojawi się nowa nawierzchnia wraz z parkingami, chodnikami i oświetleniem. Koszt przedsięwzięcia to ponad 1,8 mln zł, z czego znaczna część to dotacja rządowa.

Ulica Handlowa to główna arteria dzielnicy przemysłowej Kolbuszowej. To nazwa potoczna obszaru, w którym skupiony jest lokalny biznes.
Znajduje się on między ulicami: Jana Wiktora, ks. Ludwika Ruczki i Rzeszowską (drogą krajową nr 9). Stan infrastruktury od lat woła o pomstę do nieba.

2 Komentarze

  1. hahaha w stronę ulicy Wiktora ????????, a ulica Wiktora to jeszcze jest ???jak ostatnio próbowałem przejechać to była jak po ostrzale artyleryjskim , dziura na dziurze!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.