Powstanie pierwsza w powiecie szkoła sportowa

Powstanie pierwsza w powiecie szkoła sportowa

W Kolbuszowej powstanie pierwsza i jedyna w powiecie szkoła sportowa. Właśnie ruszyła rekrutacja (chłopcy i dziewczynki). Nabór prowadzony jest w budynku Szkoły Podstawowej nr 1.

W Szkole Mistrzostwa Sportowego mają się odbywać zajęcia z zakresu: piłki nożnej, tenisa ziemnego, akrobatyki sportowej, lekkoatletyki i pływania. Ale to nauka ma być na pierwszym miejscu.
Jaka szkoła sportowa?

Za inicjatywą stoi Tomasz Grabiec, były piłkarz Tempa Cmolas, dziś nauczyciel WF i trener piłkarek nożnych Sokoła Kolbuszowa Dolna.

– Na pomysł powstania szkoły sportowej wpadliśmy razem z trenerem Markiem Kretem. Teraz to się materializuje. Nie ukrywam, że sporo czasu i energii pochłonęły nam kwestie formalne. Musieliśmy skompletować wszystkie dokumenty, pozałatwiać wiele rzeczy, dogadać się z lokalnymi władzami samorządowymi itd. Udało się to wszystko zrealizować. W zasadzie mamy już wszystko dopięte na ostatni guzik.

SMS Kolbuszowa ma być placówką, w której dzieciaki mają uczą się jak w publicznej szkole. Z tą różnicą, że w plan lekcji wpisane będą zajęcia sportowe. W ciągu tygodnia ma być ich w sumie 16 godzin.

Nauka ma być jednak na pierwszym miejscu. Kiepskie oceny nie będą uniemożliwiały występ w meczu. Przychodząc do szkoły każdy uczeń dostawał sprzęt sportowy (dwa komplety strojów, dres, torba).
– Teraz ruszamy z rekrutacją – zaznacza Tomasz Grabiec. – Czekamy zarówno na chłopców, jak i na dziewczynki. Nasza placówka będzie funkcjonowała na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Ruszamy we wrześniu b.r. Planujemy stworzyć klasy od 1 do 8. Rodzice mogą się z nami kontaktować pod nr tel.: 781-767-678. Nasz email to: sms.kolbuszowa@gmail.com.

Dlaczego nie w Kolbuszowej?

Co ciekawe próbowano już stworzyć klasę sportową. Nic z tego nie wyszło. Teraz ma być jednak inaczej.

– Takiej szkoły tu po prostu brakuje – przekonuje nasz rozmówca. – Szkoła mistrzostwa sportowego najbliżej nas jest w Mielcu. Pracowałem tam i wiem, na jakich zasadach to funkcjonuje. SMS jest też w Rzeszowie i Dębicy. Dlaczego więc nie w Kolbuszowej? Mamy bardzo dużo dzieciaków i zdolną młodzież. Wystarczy włożyć w to trochę pracy i będziemy mogli się porównywać z innymi takimi ośrodkami nie tylko na Podkarpaciu.

– Chcemy przede wszystkim zadbać, aby nasi uczniowie rozwijali się pod kątem sportowym. Nie musi być to piłka nożna. Oferujemy też inne dyscypliny. Ważne jest to, żeby dzieci oderwać od komputerów i smartfonów. Może któreś z nich pójdzie w ślady pochodzących z naszego miasta, Marka Bajora i Mateusza Cetnarskiego.
Materiał WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.