Osiem bramek w Dębicy. Sokół gromi Igloopol

Sokół wygrywa na wyjeździe z Eskoballem Sanok

Sokół Kolbuszowa Dolna rozgromił na wyjeździe Igloopol Dębica najbardziej utytułowany klub na tym poziomie ligowym. Kibice popularnych „Morsów” obejrzeli aż osiem bramek.

Wysoka wyjazdowa wygrana Sokoła może szokować. Trzeba jednak pamiętać, że Igloopol zagrał w eksperymentalnym składzie, zwłaszcza w defensywie.

Na efekty tego długo nie trzeba było czekać. Już w trzeciej minucie Kamil Aab zdobył pierwszą bramkę dla gości. Niedługo potem gospodarze wyrównali i powinni zdobyć kolejne bramki. Zawodziła jednak skuteczność. Inna sprawa, że dobrze spisywał się młody golkiper Sokoła, Kacper Piechota.

Po przerwie na boisku istnieli już tylko goście. Szybko podwyższyli prowadzenie lobie Aaba, a potem już tylko dobijali gospodarzy. Ozdobą meczu był efektowny gol Jakuba Steca z około 40 metrów.

Dwie bramki zdobył najlepszy strzelec ligi, Adrian Nowak. Na koniec Igloopol dobił Kamil Miśko. To czwarta z rzędu wygrana Sokoła, który dzięki temu awansował na szóste miejsce w tabeli. Gratulacje.

16. kolejka IV ligi, piątek, 11 listopada
Igloopol DębicaSokół Kolbuszowa Dolna 2:6 (Aab 3 i 50’, Nowak 38 i 70’, Stec 64’, Miśko 72’ )
Sokół: Kacper Piechota – Kacper Cyganowski, Patryk Tetlak, Jakub Stec, Michał Mazurek (46’ Andrzej Skowron) – Kamil Aab (60’ Marcin Mokrzycki), Mirosław Kmiotek (60’ Kamil Miśko), Dawid Pałys-Rydzik (72’ Kacper Misiak), Adrian Nowak – Patryk Szczurek (66’ Dawid Skupiński), Krzysztof Szymański.

W ostatniej w tym roku kolejce Sokół zagra w Kolbuszowej Dolnej z Sokołem Nisko. Ten mecz odbędzie się w sobotę lub w niedzielę (18-19.11).