Kolbuszowianie na Marszu Niepodległości [FOTO]

Kolbuszowianie na Marszu Niepodległości [FOTO]

W trwającym Marszu Niepodległości, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Silny Naród – Wielka Polska”, bierze udział kilkunastu mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Wśród nich jest Tomasz Buczek.

Marsz Niepodległości, organizowany co roku przez środowiska narodowe, rozpoczął się w centrum Warszawy, na Rondzie Romana Dmowskiego.
Uczestnicy, których wedle organizatorów jest ponad sto tysięcy, przeszli Alejami Jerozolimskimi i zmierzają dalej na Błonia Stadionu Narodowego.

Na Marszu pojawili się znani politycy: minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro; wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski; wiceminister klimatu, Jacek Ozdoba; europoseł Patryk Jaki; oraz posłowie Antoni Macierewicz (PiS) i Grzegorz Braun (Konfederacja).

W tym gronie jest także Tomasz Buczek z Kolbuszowej Górnej, lokalny aktywista, lider Ruchu Narodowego na Podkarpaciu i polityk Konfederacji:
– Jak co roku dzień 11 listopada spędzam wśród tysięcy polskich patriotów zgromadzonych na Marsz Niepodległości, największym tego typu zgromadzeniu w Europie – napisał Buczek.

Grupa kontrmanifestantów z lewicowych  i anarchistycznych organizacji ustawiła się w pobliżu uczestników Marszu w okolicy Ronda de Gaulle. Zostali jednak usunięci przez policję. Jak na razie jest spokojnie, nie ma informacji o innych incydentach. Pochód zabezpiecza kilka tysięcy policjantów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.