Obskurny budynek szpeci centrum handlowe Kolbuszowej [ZDJĘCIA]
Po niedawnym otwarciu sklepu Lidla, ten rejon Kolbuszowej przy drodze krajowej nr 9, prezentuje się efektownie. Centra handlowe, w tym Galeria Nad Nilem; restauracje, sklepy itd. Jednym słowem kawałek nowoczesnego miasta. Krajobraz ten jednak  szpeci obskurny budynek, który mieści się między wspomnianym Lidlem a restauracją Mc Donald’s.

Jak powiedział nam Karol Wesołowski, historyk i regionalista, obiekt ten to stary młyn, zbudowany jeszcze przed wojną przez rodzinę Tyszkiewiczów. Dziś posiada on status zabytku i należy do jednej z kolbuszowskich spółdzielni. O obskurny budynek zapytaliśmy również w magistracie.

  – Zgadzam się, że obiekt ten szpeci ten rejon miasta – przyznaje wiceburmistrz Marek Gil. – Zresztą wiele osób zwraca na to uwagę. Obiekt ten podlega konserwatorowi zabytków i domyślam się, że nie wydał on zgody na jego wyburzenie bądź modernizację, i dlatego jest w takim stanie, w jakim jest. Niestety budynek ten stoi na terenie prywatnym i nie mamy możliwości podjęcia tu jakichkolwiek kroków.


3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.