Wiemy, kto zajmie miejsce po TESCO. Z naszych informacji wynika, że budynek ten zostanie podzielony na trzy-cztery części. Jedną z wydzielonych przestrzeni zajmie market Biedronka – trzeci w Kolbuszowej. Potwierdza to Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.
Oto treść wiadomości, jaką stamtąd otrzymaliśmy.
„Otwarcie trzeciej placówki zaplanowane jest na przełom listopada i grudnia br. Prześlemy do państwa informację prasową, gdy będziemy informowali o szczegółach tego otwarcia. Do tego czasu zapraszamy klientów do sklepów sieci Biedronka w Kolbuszowej przy ul. Obrońców Pokoju 1 oraz ul. ks. Ruczki 1A”.
Kto oprócz Biedronki zajmie obiekt po sklepie TESCO? Tego jeszcze na sto procent nie ustaliliśmy. Mówi się, że mają tam powstać: sklep AGD, Kaufland, KiK, Pepco, słyszymy też o księgarni.
5 komentarzy
jeszcze ze dwie biedronki i bedzie istna inwazja .jak to jest,ze taki podobno madry narod jakim sa Polacy daje sie ekonomicznie rolowac takim zagranicznym sieciom ktore wysysaja od nas kapital ?.malo tego my jeszcze durnie sie cieszymy ze mamy odrobine taniej niz w osiedlowym sklepiku . czy ktos orientowal sie w jakiej wysokosci ta cala biedronka placi u nas podatki ? Czy ma zdajemy sobie sprawe ze takie sieciowki nawet u nas nie maja ksiegowosci tylko robia je firmy np z Indii ?
Z punktu widzenia pracownika przykre jest to że zagraniczni właściciele sklepów płacą więcej niż Polacy. Nasi płacą najniższą krajową a np sklep na B albo L jednak więcej
Odpowiedź dla „a”: W Biedronce czy Lidlu – pracownik jest wynagradzany z wydajności, która jest kilka razy większa niż w małych sklepach. Biedronki w których pracownicy nie osiągają wydajności powyżej 100.000 zł miesięcznie są zamykane. W małych sklepach wydajność pracowników jest na poziomie od 20.000 do 40.000 zł miesięcznie. To oznacza, że pracownicy kasują, wykładają i przyjmują minimum trzy razy więcej towaru. Więc w takiej sytuacji pracownicy tych dyskontów powinni zarabiać 3 razy najniższa krajowa – ponieważ trzy razy ciężej pracują. A tak nie jest.
a ja myślałem że sklepy są zamykane gdy nie ma klientów i w konswekencji nie ma przełożenia na zysk.
Szkoda że nie zrobią kina albo sklepu typu empik.