W nowym dworcu będzie miejsce dla młodzieży

Dworzec ma być nowym miejscem dla młodzieży

Przez długie lata dworzec był miejscem spotkań młodzieży. Warunki, jakie tam były, urągały jednak godności ludzkiej. Teraz ma być inaczej. W nowym obiekcie znalazło się miejsce na świetlicę dla młodych ludzi.
Nowy dworzec w zasadzie jest gotowy. Obiekt ten jednak tylko częściowo będzie pełnił funkcję wynikającą ze swojej nazwy. Swoje miejsce znajdzie tam wiele instytucji i stowarzyszeń, które nie mają związku z podróżą. Przygotowano tam miedzy innymi pomieszczenia na  świetlicę dla młodzieży.

– Takiego miejsca w Kolbuszowej nie ma, więc wykorzystujemy w tym celu część powierzchni dworca. Ze świetlicy będzie można skorzystać do godziny 21, a latem godzinę dłużej. Placówkę prowadził będzie pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Będzie to miejsce dla młodzieży – szczególnie tej, która mieszka w blokach, gdzie ma do dyspozycji klatki schodowe bądź latem ławeczki. Teraz będą mieć przyjazne miejsce – poinformował burmistrz Jan Zuba.
Przebudowa dworca kosztowała 6,5 mln zł. Budynek przystosowano do obsługi podróżnych z dziećmi oraz osób starszych i niepełnosprawnych. Oficjalne oddanie go do użytku odbędzie się w marcu.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.