Nie żyje wieloletni proboszcz parafii w Lipnicy

Ostatnie pożegnania tragicznie zmarłych piłkarzy

Zmarł ks. Edward Ożóg, były proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Lipnicy. Miał 79 lat. O śmierci księdza powiadomiła Diecezja Sandomierska.

Ks. Edward Ożóg urodził się w 1941 r. w Nienadówce, w gminie Sokołów Małopolski. Studia odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.
Święcenia kapłańskie przyjął w 1965 r. Jako wikariusz pracował w: Pysznicy 1965 – 68, Ustrzykach Dolnych 1968 – 69, Jedliczach 1969 – 71 i Jarosławiu 1971 – 79.

Pogrzeb we środę

Następnie był proboszczem w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Lipnicy, w gminie Dzikowiec. Urząd ten pełnił przez 34 lata aż do 2013 r. W 1997 r. został odznaczony godnością kanonika honorowego Kapituły Konkatedralnej w Stalowej Woli.

– Jako chłopiec biegałem do Lipnicy z niedalekiej Nienadówki, aby się modlić przy studzience objawień. Matka Boża mi się wprawdzie nie objawiła, ale może mnie zauważyła, gdyż po wielu latach przywołała tutaj z kapłańską posługą – wspominał zmarły kapłan.

Nie żyje wieloletni proboszcz parafii w Lipnicy
Kościół p.w. Matki Bożej Pocieszenia w Lipnicy.
Uroczystości pogrzebowe ks. Edwarda Ożoga odbędą się w parafii w Lipnicy. We wtorek (22.12) o godzinie 18 odprawiona zostanie msza św. żałobna. Dzień później o godz. 13 – msza św. pogrzebowa i złożenie ciała kapłana na cmentarzu parafialnym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.