Nie żyje Zbigniew Winiarski – wieloletni dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej

Zmarł były wikariusz parafii w Majdanie Królewskim

Zmarł wczoraj Zbigniew Winiarski, były dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Miał 81 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę (22.06) w Kolegiacie pw. Wszystkich Świętych.

Zbigniew Winiarski funkcję dyrektora kolbuszowskiego MDK otrzymał w czerwcu 1977 roku. Za jego rządów zaczął działać tam między innymi Dyskusyjny Klub Filmowy.

Zapalany podróżnik

Nowy dyrektor – jako zapalony podróżnik – organizował też pokazy slajdów z różnych stron świata. W niewielkiej ciemni pod sceną odbywały się zajęcia fotograficzne prowadzone przez Jana Mazurkiewicza i Jana Cichonia.

Dzieci przychodziły na zajęcia plastyczne, młodzi na kursy tańca. W każdy czwartek odbywały się spotkania klubu seniora. Aktywną działalność placówki zahamował stan wojenny. W 1982 r. Zbigniew Winiarski złożył rezygnację. Nowym dyrektorem MDK został Stanisław Gil.

Zbigniew Winiarski (1943-2024)

W Domu Kultury pracował nadal jako instruktor teatralny. Był tam zatrudniony do 31 sierpnia 1991 roku. Zmarł w poniedziałek (17.06). Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę (22.06).

Msza św. żałobna zostanie odprawiona o godz. 12 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Godzinę wcześniej w kaplicy zostanie odmówiony różaniec za duszę zmarłego.

Po nabożeństwie odbędzie się odprowadzenie prochów zmarłego na cmentarz parafialny.  

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.