Ogromny smutek. Nie żyje 12-letni Piotruś Tęcza z Weryni. „Żegnaj kochany Synku. Twoja obecność była dla nas darem”

Ogromny smutek. Nie żyje 12-letni Piotruś Tęcza z Weryni. "Żegnaj kochany Synku. Twoja obecność była dla nas darem"

Dziś o godzinie 4.25 odszedł Piotruś Tęcza z Weryni. Chłopiec dzielnie stawiał czoła śmiertelnej chorobie. Kibicowaliśmy mu wszyscy, zbierając środki. Niestety, nowotwór okazał się silniejszy.  

O walce 12-letniego Piotrka z nieuleczalną chorobą, jaką jest rak mózgu, pisaliśmy w portalu kolbuszowalokalnie.pl wielokrotnie.

Przypomnijmy, że kiedy chłopiec miał niespełna cztery lata, nagle zaczął narzekać na ból nóżek. Miał podwyższoną temperaturę i był osłabiony. Werdykt lekarzy brzmiał: białaczka.

Ogromny smutek. Nie żyje 12-letni Piotruś Tęcza z Weryni - zdjęcie nr 1.

Piotrek przeszedł chemioterapię. Niestety, pojawiły się nacieki w mózgu, dlatego medycy zdecydowali dodatkowo o naświetlaniach.

Kiedy w 2017 roku wydawało się, że chłopiec wreszcie może cieszyć się życiem, okazało się, że znowu musi stanąć do walki o życie.

Tym razem z guzem mózgu

Piotruś Tęcza trafił do szpitala w Krakowie, gdzie szybko został zoperowany. Lekarze początkowo myśleli, że guza udało się w całości usunąć, ale rezonans magnetyczny pokazał, że jednak nie… Guzem w głowie 12-latka był glejak.

Piotrek Tęcza z Weryni walczy o życie z rakiem mózgu - zdjęcie główne.

Ostatniego dnia wakacji (30.08) Piotruś Tęcza przeszedł już trzecią skomplikowaną operację częściowego usunięcia guza. Niestety, na próżno.

Dziś dowiedzieliśmy o śmierci Piotrka.

– Z ogromnym smutkiem informujemy Was, o bolesnej stracie jaka nas dzisiaj spotkała. Nasz kochany Piotruś, odszedł. Przez długi czas dzielnie stawiał on czoła śmiertelnej chorobie. Jego siła, odwaga i pozytywne podejście do życia pozostaną w naszych sercach na zawsze.

– Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierali naszego Piotrusia w trudnych chwilach, zarówno słowami otuchy, modlitwą, jak i praktyczną pomocą. Wasza życzliwość była dla niego i dla nas ogromnym źródłem siły – przekazali rodzice chłopca.
Ogromny smutek. Nie żyje 12-letni Piotrek z Weryni - podziękowanie.

Pogrzeb śp. Piotrka odbędzie się w poniedziałek (25.12). o godzinie 14 w kościele parafialnym pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Weryni.

Ciało chłopca zostanie pochowane na cmentarzu parafii Św. Brata Alberta w Kolbuszowej.

Różaniec za śp. Piotrusiem zostanie odmówiony dziś o godz. 18 i w niedzielę (24.12)  o godz. 13 w kaplicy parafialnej w Weryni.

– W tych trudnych chwilach prosimy o modlitwę za duszę naszego Synka. Żegnaj, drogi Piotrusiu. Twoja obecność była dla nas darem, a wspomnienia zawsze pozostaną w naszych sercach – napisali rodzice zmarłego.
Ogromny smutek. Nie żyje 12-letni Piotrek z Weryni - klepsydra.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.