Nie żyje były proboszcz parafii w Domatkowie

Zmarł były wikariusz parafii w Majdanie Królewskim

Zmarł ks. Stanisław Saładyga, były wikariusz parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowej i proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie.
Ks. Stanisław Saładyga urodził się 9 marca 1952 w Radgoszczy. Po zdaniu matury w 1971 roku w Dąbrowie Tarnowskiej, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Siedem lat później, po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, przyjął święcenia kapłańskie.

Jako wikariusz pracował kolejno w Lisiej Górze i Dobrej. W latach 1983-86 pełnił posługę w parafii p.w. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Następnie został proboszczem nowo powstałej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie. Po pięciu latach otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu koło Tarnowa, potem przewodził parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Mędrzechowie.

Ponadto pełnił funkcje członka Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej, Rady Administracyjnej Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza oraz Diecezjalnego Zespołu Duszpasterstwa Rolników. Był też asystentem dyrektora ds. administracyjno-gospodarczych Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, wicedziekanem Dekanatu Szczucin oraz kapelanem Domu Radosnej Starości w Kupieninie.
Zmarł w niedzielę (09.05) w wieku 69 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek (13.05). Msza święta żałobna odprawiona zostanie w kościele parafialnym w Mędrzechowie o godzinie 13, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Nie żyje były proboszcz parafii w Domatkowie
Fot. Gość Tarnowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.