Młode małżeństwo z Kolbuszowej tworzy lampy z…. odpadów [ZOBACZ FILM]
Patrycja i Mateusz Nowakowie to małżeństwo z Kolbuszowej, które wykorzystuje materiały z recyklingu do tworzenia lamp. Produkcja odbywa się w niewielkim warsztacie. Nazwa ich firmy nawiązuje do przeboju The Doors. Niezwykłą pasję kolbuszowian przedstawiła dziś TVP Rzeszów.
Skąd pomysł na taką działalność? – Potrzebowałam lampy do salonu, szukałam, szukałam i nie mogłam nigdzie znaleźć, w żadnych katalogach i po prostu mąż wrócił pewnego dnia z pracy i powiedział – nie martw się, ja tu coś wykombinuję. Tak powstała lampa „kaktus”, pierwsza praca Mateusza łącząca wiekową dębowa belkę i ponad trzysta metrów sznurka – wspomina Patrycja Nowak. – Lampa zrobiła wrażenie na wszystkich znajomych, no i później się zaczęło – dopowiada pan Mateusz.
Materiały, z których korzystają państwo Nowakowie pochodzą z piwnic, strychów a często złomowisk. To pokryte patyną czasu części samochodowe, elementy maszyn rolniczych, plastikowe manekiny i drewno, czym starsze tym lepsze. Słowem wszystko co się trafi, byle było z odzysku.

I tak powstają lampy, fantazyjne lustra i inne przedmioty codziennego użytku, które można nie tylko zobaczyć ale i kupić w galeriach w Warszawie czy Krakowie, albo za pośrednictwem Internetu.

 
Lampy

Lampy z recyklingu:) powstają w niewielkim warsztacie państwa Nowaków w Kolbuszowej…

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów na 3 stycznia 2018

 

 

 

 

 

4 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.