Poseł Chmielowiec dyżuruje w TVP Rzeszów. „Nie dla łamania prawa przez nową władzę” [ZDJĘCIA]

Poseł z Kolbuszowej przeciwko "Lex Konfident"

Dziś Zbigniew Chmielowiec wraz z innymi posłami Prawa i Sprawiedliwości dyżurował w TVP Rzeszów. Akcja ta ma związek ze zmianami, które ostatnio zachodzą w mediach publicznych.  

Zaczęło się od tego, że Sejm podjął uchwałę w sprawie „przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej”.

W głosowaniu nie wzięło udziału ponad stu posłów PiS, którzy udali się pod siedzibę TVP. Tam rozpoczęli dyżur, który w zasadzie trwa do dziś.

Zmiana władzy w TVP

Nie udało im się jednak obronić mediów publicznych przed przejęciem ich przez ekipę Donalda Tuska i jego koalicjantów. Zmiany nastąpiły tuż przed Wigilią.

Kontrowersje wzbudza jednak ich sposób przejęcia TVP. Chodzi o ominięcie ustawy i siłowe wejście do siedziby telewizji publicznej.

Pierwszymi decyzjami nowej władzy było wyłączenie TVP Info i usunięcie serialu „Reset”. Wiadomości zastąpił nowy program „19.30”.

Posłowie PiS jednak nie przestają jednak okupować siedzib mediów publicznych. Jedną z nich jest redakcja TVP3 w Rzeszowie, gdzie pojawiła się dziś trójka posłów PiS: Fryderyk Kapinos, Ewa Leniart i Zbigniew Chmielowiec.  

– Dyżurujemy w TVP3 Rzeszów sprzeciwiając się łamaniu prawa przez nową władzę i ustanowieniu przez nich monopolu informacyjnego. Nie ma demokracji bez pluralizmu mediów – napisał poseł Kapinos.

Zobacz zdjęcia

Dyżur w TVP Rzeszów
Dyżur w TVP Rzeszów - zdjęcie nr 2.
Źródło: FB Fryderyk Kapinos.

4 Komentarze

  1. Człowieku oszczędź wstydu. Nagle pośle masz coś do powiedzenia? Jarek pozwolił? Nigdy nic z Pana nie było pożytku. NIC. Nagle bawimy się w obronę telewizji?

  2. 180 000 miesięcznie piechotą nie chodzi. PiSiory dla łatwej kasy kradzionej z kieszeni każdego z nas zrobią wszystko. Zatańczą u obroncy pedofili z Torunia, poszczuja na prezydenta miasta czy wygłoszą hymn pochwalny dla nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.