Ksiądz z Porąb Dymarskich przyjął 46 uchodźców

Ksiądz z Porąb Dymarskich przyjął 46 uchodźców

Parafia w Porębach Dymarskich przyjęła pod swój dach 46 uchodźców z Ukrainy. Matki z dziećmi zamieszkały w ośrodku rekolekcyjnym, a mieszkańcy robią wszystko, by niczego im nie zabrakło. O tej wyjątkowej akcji mogliśmy się dowiedzieć w TVP Rzeszów.

Ukraińskie mamy w swoim tymczasowym nowym domu w Porębach Dymarskich natychmiast wzięły się do pracy. Piorą, gotują, przygotowują posiłki.
Jak przekazuje TVP Rzeszów, kobiety przyjechały z okolic Charkowa, Doniecka, Donbasu, Chmielnickiego i Lwowa. W ośrodku rekolekcyjnym dostały pokoje dwuosobowe i większe w zależności od potrzeb. Dzieci otrzymały zabawki,słodycze i lekarstwa, bo wiele z nich do Polski dotarło zaziębionych.

Okoliczni mieszkańcy robią wszystko, by ich nakarmić i zabezpieczyć wszystko, czego potrzebują. Również lokalni przedsiębiorcy organizują zbiórki.

Wśród uchodźców są grekokatolicy i prawosławni, dlatego ks. Krzysztof Wielgosz, proboszcz parafii w Porębach Dymarskich w kaplicy ośrodka rekolekcyjnego specjalnie dla swoich gości postawił bliską ich sercu ikonę Matki Bożej Umilenie.

Sam jest zaskoczony tym, co oni sami przywieźli ze sobą uciekając z bombardowanych miast i wsi. Pismo Święte, modlitewniki, różaniec to co najcenniejsze.
Jak powiedział TVP Rzeszów, w tej kaplicy matki z Ukrainy wylały już morze łez. Modląc się za swoich bliskich i o pokój, by mogły wrócić do domów.

Reportaż z Porąb Dymarskich obejrzysz tutaj.

Galeria zdjęć

Ksiądz z Porąb Dymarskich przyjął 46 uchodźców
Ksiądz z Porąb Dymarskich przyjął 46 uchodźców

Ksiądz z Porąb Dymarskich przyjął 46 uchodźców
Screeny z reportażu TVP Rzeszów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.