Mieszkańcy powiatu stracili w sieci duże pieniądze

Natknęła się na zwłoki mężczyzny na leśnej drodze

Wczoraj na policję zgłosiło się czterech mieszkańców naszego powiatu, którzy w sieci stracili od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych

Duże pieniądze  w sieci straciło między innymi małżeństwo, które na jednym z popularnych portali handlowych wystawiło do sprzedaży stolik.
Bardzo szybko zgłosił się klient, który wysłał link otwierający stronę bardzo przypominającą stronę popularnego dostawcy przesyłek.

W następnych krokach sprzedający miał potwierdzić między innymi swoje dane, zalogować się banku, a następnie potwierdzić przyjęcie płatności.

Chwilę później pokrzywdzony otrzymał od swojego banku SMS o dokonaniu kilku przelewów z jego konta. Małżeństwo straciło kilka tysięcy złotych.

W niemal identyczny sposób ma podobną kwotę oszukany został inny mieszkaniec powiatu, który wystawił do sprzedaży garnek elektryczny. W tym przypadku również bardzo szybko zgłosił się klient, który w ten sam sposób wyłudził dane do logowania bankowego. Mężczyzna nie był świadomy podczas transakcji, że padł ofiarą oszustwa.
Również wczoraj kolbuszowscy policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie od kobiety, która wystawiła ogłoszenie dotyczące sprzedaży odzieży. Podobnie jak w poprzednich zgłoszeniach oszust podszywający się pod klienta przysłał link, w który należało wejść aby odebrać płatność.

Do kobiety zadzwoniła po chwili osoba przedstawiająca się jako pracownik banku, która podała sprzedającej kod weryfikacyjny. Po wpisaniu kodu, a następnie swoich danych i zalogowaniu się na stronę bankowości elektronicznej, nie podejrzewająca niczego kobieta straciła kilka tysięcy złotych.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych stracił natomiast inny mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który złożył wczoraj zawiadomienie. Mężczyzna zainteresowany tematyką inwestycji nawiązał współpracę z firmą oferującą tego typu usługi w Internecie. Przez kilkanaście dni kontaktowali się nim „analitycy”, którzy instruowali nowego klienta jak inwestować.

Pod pretekstem nauki obsługi platformy mężczyzna zainstalował aplikację AnyDesk. W konsekwencji współpracy z oszustami mężczyzna stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci pracują nad ustaleniem sprawców tych oszustw.
Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę:

– W każdym przypadku, kiedy realizujemy transakcje finansowe przez Internet, zachowujmy czujność. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Pamiętajmy o tym szczególnie w okresie świątecznym, gdzie częściej robimy zakupy – apelują policjanci.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.