W wypadku w Widełce ucierpiało aż 11 osób, najbardziej kierowca „Marcela”
Od wczoraj (11.03) mieszkańcy Kolbuszowej (i nie tylko) żyją zderzeniem busa firmy przewozowej Marcel z osobowym volvo, do którego doszło ok. godz. 15 na drodze krajowej nr 9 w Widełce. My o tym zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ. Dziś oficjalną informację w tej sprawie przedstawiła policja. Dowiadujemy się m.in., że w wypadku ucierpiało aż 11 osób, wszyscy oni znaleźli się w szpitalach.

Jak doszło do wypadku? Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego volvo, 35-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, jadący w kierunku Rzeszowa zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z czołowo z jadącym w stronę Kolbuszowej busem marki Mercedes.
W „Marcelu”, oprócz kierowcy, podróżowało jeszcze 9 pasażerów – mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego i rzeszowskiego w wieku od 17 do 60 lat. W wyniku zdarzenia kierowcy obu pojazdów i wszyscy pasażerowie trafili do okolicznych szpitali.

Większość z nich jest już jednak w domach. W szpitalu pozostał kierowca mercedesa, 36-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, oraz jeden z pasażerów.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu kierowców, badanie wykazało, że byli trzeźwi. Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali kolbuszowscy policjanci i strażacy. Rannych do okolicznych szpitali transportowały służby medyczne. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku „dziewiątki” trwały kilka godzin. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i uczestniczących pojazdów.
Z uwagi na stworzenie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy volvo. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Miejsce wypadku /Fot. KPP Kolbuszowa/
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.