W wypadku w Widełce ucierpiało aż 11 osób, najbardziej kierowca „Marcela”
Od wczoraj (11.03) mieszkańcy Kolbuszowej (i nie tylko) żyją zderzeniem busa firmy przewozowej Marcel z osobowym volvo, do którego doszło ok. godz. 15 na drodze krajowej nr 9 w Widełce. My o tym zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ. Dziś oficjalną informację w tej sprawie przedstawiła policja. Dowiadujemy się m.in., że w wypadku ucierpiało aż 11 osób, wszyscy oni znaleźli się w szpitalach.

Jak doszło do wypadku? Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego volvo, 35-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, jadący w kierunku Rzeszowa zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z czołowo z jadącym w stronę Kolbuszowej busem marki Mercedes.
W „Marcelu”, oprócz kierowcy, podróżowało jeszcze 9 pasażerów – mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego i rzeszowskiego w wieku od 17 do 60 lat. W wyniku zdarzenia kierowcy obu pojazdów i wszyscy pasażerowie trafili do okolicznych szpitali.

Większość z nich jest już jednak w domach. W szpitalu pozostał kierowca mercedesa, 36-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, oraz jeden z pasażerów.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu kierowców, badanie wykazało, że byli trzeźwi. Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali kolbuszowscy policjanci i strażacy. Rannych do okolicznych szpitali transportowały służby medyczne. Utrudnienia w ruchu na tym odcinku „dziewiątki” trwały kilka godzin. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i uczestniczących pojazdów.
Z uwagi na stworzenie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy volvo. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Miejsce wypadku /Fot. KPP Kolbuszowa/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.