Miasto przejmuje dworzec z terenami kolejowymi. Plany są ambitne
Obskurny budynek dworca kolejowego i otaczające go tereny nie są wizytówką Kolbuszowej i nijak się mają do estetycznej stacji kolejowej. Ale to ma się zmienić. Urząd Miejski od pewnego czasu sukcesywnie przejmuje infrastrukturę kolejową po to, żeby w przyszłości ją zmodernizować.

Gmina jest już właścicielem dworca i działki, na której ten budynek stoi. Od niedawna posiada także dwie działki o pow. 0,12 ha. Teren ten został zakupiony za 51 660 zł. Powstanie na nich parking na ok. 90 miejsc, który zresztą został już zaprojektowany. O tym, że są to niewielkie pieniądze świadczy fakt, że wcześniej gmina kupiła zajezdnię autobusową o podobnej powierzchni, za którą zapłaciła 240 tys. zł.
W planach jest przejęcie kolejnych działek, w tym teren, na której stoi „waga”. To pozwoliłoby na zbudowanie tam kolejnych miejsc parkingowych, których brakuje (nie tylko) w tym rejonie miasta.

Po modernizacji budynek dworca ma pełnić wiele funkcji. Przede wszystkim ma służyć podróżnym. W związku z tym ma znaleźć się w nim: poczekalnia dla pasażerów, toalety, pokój dla matki podróżującej z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat. W budynku dworca będzie też część usługową, a w niej: świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym i miejscem informacji turystycznej.
W części administracyjnej znajdować się będą: dział świadczeń rodzinnych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pomieszczenia Straży Miejskiej, centrum monitoringu, siedziby organizacji pozarządowych i zakładu aktywizacji zawodowej. Na terenach wokół budynku dworca powstaną m.in. nowe perony autobusowe nakryte przeszklonym dachem czy miejsca postojowe dla autobusów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.