Wszystkie uliczne lampy na LED?
Cztery i pół miliona złotych – tyle kosztować będzie wymiana wszystkich lamp ulicznych na terenie kolbuszowskiej gminy na nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie LED.

Tego typu technologię już zastosowano, m.in. na przebudowanej ul. Jana Pawła II. – To oświetlenie ma inną charakterystykę światła – mówił burmistrz Jan Zuba. – Jest takie wrażenie, że świecą się tylko punkciki, ale na droga jest pięknie oświetlona. Jest to na pewno metoda na to, żebyśmy nie zwiększali  kosztów związanych z przedłużeniem czasu świecenia lamp ulicznych, o co postulują mieszkańcy.
– Przygotowujemy program przejścia na oświetlenie LED-owe na terenie całej gminy. To w dalszej perspektywie czasu powinno nam dać spore oszczędności – zaznaczył burmistrz.

3 Komentarze

  1. „Spore oszczędności” czyli konkretnie jakie? w jakiej perspektywie czasu? Przed wydaniem 4,5 mln zł podatników, wypada obliczyć czy to się opłaca.

  2. No i niby co z tych oszczednosci? Skoro ich i tak nigdzie nie widac… Lepiej zrobic drogi a nie wymieniac lampy ktore swieca. Na niektorych wsiach sa drogi po ktorych powinny jezdzic tylko zaprzegi konne a nie auta… Ale to malo wazne przeciez nasi urzednicy po nich nie jezdza

  3. Nastepny beznadziejny pomysl i oszczednosci ktorych i tak nigdzie nie bedzie widac. Za 4.5 mln zl ile drog mozna by bylo zrobic a nie wygladaja jakby konne zaprzegi po nich jezdzily a nie auta.Ale lepiej wydac na wymiane lamp ktore swieca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.