Koniec marzeń o reaktywacji pediatrii i interny? Oba piętra zajmie urologia?

Miliony wpompowane w szpitalne otoczenie

Wiele wskazuje, że urologia zajmie zarówno pierwsze, jak i drugie piętro Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej. Są to pomieszczenia, które kiedyś zajmowały pediatria i interna. Czy to oznacza, że lecznica rezygnuje z reaktywacji tych oddziałów ?

Przypomnijmy, że pediatrię najpierw zawieszono w styczniu 2020 roku, a półtora roku później – wykreślona ze statutu szpitala. Wolną przestrzeń szybko i skutecznie zapełniła urologia.
Podobny los spotkał oddział wewnętrzny. Do 2019 roku. funkcjonował ona w pomieszczeniach na drugim piętrze szpitala. Potem były tam  łóżka covidowe, odbywały się też szczepienia przeciwko koronawirusowi. Teraz jest tam… oddział urologiczny

Pomieszczenia na pierwszym piętrze, gdzie do tej pory funkcjonował, są modernizowane.

– To był ostatni oddział nieremontowany w naszym szpitalu. Teraz to się zmieniło. Prace idą bardzo sprawnie. Myślę, że pod koniec przyszłego miesiąca wszystko powinno być gotowe – zapewniał na ostatniej sesji Rady Powiatu Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala, sugerując, że w odnowionych pomieszczeniach może kiedyś funkcjonować reaktywowana interna.

Zniknął kolejny oddział. Do czego to zmierza?
Zbigniew Strzelczyk, dyrektor Szpitala Powiatowego.
Najbardziej realny scenariusz wydaje się być jednak taki, że zarówno pierwsze, jak i drugie piętro budynku kolbuszowskiej lecznicy zajmie… urologia, która ostatnio rozwija się bardzo intensywnie.

2 Komentarze

  1. ten szpital to jeden wielki remont
    brak odpowiedzialnosci za glupie decyzje
    likwidacja porodowki bo nierentowna w zamian rehabilitacja ktora po krotkim czasie okazuje sie rowniez nie oplacalna ( sytuacja fo sprawdzenia)
    ciągly brak szacunku dla personelu przez co negatywna opinia w srodowisku

  2. Szpital bez przyszłości!!!!!! brak zabezpieczenia medycznego mieszkańców powiatu na skutek likwidacji podstawowych oddziałów szpitala, a ponadto utrudniony dostęp do niewielu działających poradni specjalistycznych podobnie jest z POZ. Brak wizji, koncepcji funkcjonowania tego szpitala doprowadzi do całkowitej jego likwidacji lub prywatyzacji .Od organu założycielskiego jakim jest Kolbuszowskie Starostwo niczego już mieszkańcy Kolbuszowej nie oczekują po ostatniej wypowiedzi p.Burka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.