Koncert w dawnej synagodze. Kuba Michalski zaśpiewa historię Polski
Znany krakowski bard, Kuba Michalski wystąpi we wtorek (26.03) w Kolbuszowej. Jego koncert pt. „Śpiewana Historia Polski” odbędzie się o godzinie 17 w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, który mieści się w budynku dawnej synagogi przy ulicy Piekarskiej w Kolbuszowej. Wstęp jest wolny.

Leonard Cohen i inni

Kuba Michalski znany jest z przeróbek ballad Leonarda Cohena i śpiewania wierszy m.in. autorstwa: Bolesława Leśmiana, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, a także Jacka Kaczmarskiego. Ma na swym koncie pięć płyt z zespołem „Cotton Cat”, oraz cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie.

 
Na „Śpiewaną Historia Polski”, którą pieśniarz zaprezentuje w budynku dawnej kolbuszowskiej synagogi, składać się będą m.in. piosenki Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej, m.in. „Samosierra”, „Krajobraz po uczcie”, „Rozbite oddziały”, „Ballada wrześniowa”, „Mury”. Będą też kompozycje Kuby Michalskiego do wierszy wielkich poetów.

Całość stworzył poetycko-muzyczną opowieść o historii Polski, od królestwa Jagiellonów, poprzez czas rozbiorów, odzyskanie niepodległości w roku 1918, wojnę, aż do czasów współczesnych. Frazy tej opowieści opatrzone będą krótkim komentarzem historycznym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.