Kolbuszowski Mikołaj zagra z Wielką Orkiestrą

Święty Mikołaj włącza się w pomoc dla Emilki

To już pewne. Kolbuszowski Mikołaj znowu zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przewiezie swymi magicznymi saniami każdego, kto zechce wpłacić datek na rzecz dla diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Bo taki cel ma 30. Finał WOŚP.

To nie pierwszy raz, kiedy kolbuszowski Mikołaj gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zrobił to rok temu, kiedy wystawił na internetową aukcję przejażdżkę po mieście swymi saniami.
W tym roku WOŚP grać będzie w Kolbuszowej przez trzy dni. Organizatorami wydarzenia są miejscowe Liceum Ogólnokształcące oraz Fundacja Wspierania i Organizowania Wolnego Czasu „Chlebek”. Jednym patronem medialnym jest kolbuszowalokalnie.pl.

Wszystko rozpocznie w piątek (28.01) o godzinie 19, jam session w klubie K2. Dzień później od godz. 13 na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej Białkówka odbywać się będzie Bieg Policz się z Cukrzycą.

Wieczorem w pubie La Zizanie zaplanowano turniej w Fifę na konsolach. Będą też gry planszowe.

W niedzielę (30.01) od godzin rannych w Kolbuszowej kwestować będzie 35 wolontariuszy WOŚP.

Od godz. 12 w restauracji Stylowa Kolbuszowa odbywać się będą zajęcia animacyjne oraz wspólne granie w planszówki. Zaplanowano też spotkania z ekspertami (psycholog i lekarz) dla rodziców.
O godz. 17  gracze przeniosą się do siedziby Fundacji „Chlebek” na Planszówkowe Popołudnie. A godz. o 20 na Rynku odbędzie się  Światełko do Nieba.

Kolbuszowski Mikołaj

Tego dnia, o godz. 16 na plac przy restauracji Stylowa Kolbuszowa przybędzie sam Św. Mikołaj. Przyjedzie po to, by swymi saniami przewieść każdego, kto zechce wpłacić datek na rzecz WOŚP.

Przejażdżka będzie odbywała się na parkingu przy Kolegiacie. Dlaczego tam? Bo jest to teren najbezpieczniejszy w tym rejonie miasta.

Miesiąc temu, w Wigilię Bożego Narodzenia kolbuszowski Mikołaj zjawił się na Rynku, aby pomóc Emilce Wilk z Kupna, która ma chore serduszko.
Święty w zamian za datek na rzecz dziewczynki, przewoził swoimi saniami wszystkie chętne dzieci, wręczał im prezenty i pozował do zdjęć. Na koniec za naszym pośrednictwem złożył mieszkańcom powiatu świąteczne i noworoczne życzenia.

Kilka dni wcześniej kolbuszowski Mikołaj zaangażował się w inną akcję charytatywną. Wziął udział w przedsięwzięciu pod hasłem – nomen omen – „uśmiech od Mikołaja z nieba”. Celem było obdarowanie świątecznymi prezentami jak największej liczby potrzebujących dzieci.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.