Kolbuszowski Magiel nie przejdzie na kolanach wokół studni na Rynku. Obniżka pensji starosty Kardysia jest ściemą
W programie wtorkowej (11.12) sesji Rady Powiatu (jej początek o godz. 9) jest punkt poświęcony ustalenia wynagrodzenia starosty. O co tu biega? Otóż, jak pewnie pamiętacie, aby Józef Kardyś mógł nabyć świadczenia emerytalne, w tym odprawę w wysokości 62 670 zł brutto, radni powiatowi najpierw odwołali go ze stanowiska starosty, a dwa dni później powołali na nowo.

W roli dwudniowego starosty, czyli „słupa” wystąpił Ryszard Sukiennik. Aby nie drażnić nadto opinii publicznej, radni obniżyli mu uposażenie o 5 016 zł brutto. Wydawało się więc, że skoro radni obniżyli pensję staroście Sukiennikowi, to dotyczy to także starosty Kardysia.
W sieci pojawiły się ironiczne komentarze zaistniałej sytuacji: – Uchwała o obniżce uposażenia jest przykładem wspaniałej obywatelskiej postawy starosty. To człowiek wielkiego serca i poczucia odpowiedzialności za nasz biedny powiat – pisał Kolbuszowski Magiel. – Pan Józef, w trosce o budżet publiczny, przystał na wynagrodzenie o ponad 5 tys. zł. niższe niż miał dotychczas. To przez pięć lat da ponad pół miliona oszczędności. Zgadzamy się, że te 5 tys. zł to wystarczająca suma za harówkę, którą wykonuje. Mamy nadzieję, że wysokość tej pensji będzie już stała przez całą kadencję Rady Powiatu. Jeśli tak się stanie, przejdziemy na kolanach trzy razy wokoło studni na Rynku – ironizował bloger.
Jednak, jak można było przewidzieć, starosta Kardyś, zamiast 5 016 zł, będzie dostawał dwa razy więcej, czyli najpewniej 10 400 zł brutto, a więc dokładnie tyle, ile wynosiła przed jego „odwołaniem”.
Pensje w starostwie są wypłacane 26 każdego miesiąca. A więc  Kardyś, który 17 listopada b.r. został na nowo powołany na stanowisko starosty, powinien już otrzymać wypłatę w wysokości uchwalonych 5 016 zł.  Oczywiście nie dostał. Co więcej, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 26 grudnia otrzyma podwójną wypłatę za listopad i grudzień, czyli jakieś 20 800 zł brutto.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.