KOLBUSZOWA. Ulica Parkowa już wykostkowana [ZDJĘCIA]

Będą utrudnienia w ruchu na ulicy Parkowej

Mija miesiąc odkąd na ulicę Parkową weszła ekipa budowlana. Dziś widzimy pierwsze tego efekty. Zniknęła nawierzchnia asfaltowa i pojawiła się kostka betonowa.    




Ulica Parkowa to nie jest pierwszy lepszy trakt w Kolbuszowej. To deptak, z którego każdego dnia korzystały tysiące osób. Dlatego pewnie jego modernizacja wzbudza tak duże zainteresowanie.

Deptak przy Nilu

Oprócz nawierzchni z kostki, pojawi się też nowe ogrodzenie wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 1, natomiast przy Ogródku Jordanowskim – ozdobny murek z cegły klinkierowej z drewnianymi siedziskami. Zaplanowano remont kładki na rzece Nil (wymiana balustrad i nowe oświetlenie). Przewidywany termin zakończenia tych konkretnych robót to 15 grudnia tego roku.

To nie wszystko. Wzdłuż Nilu pojawi się ciąg pieszo-rowerowy, a na terenie pomiędzy kładką na rzece Nil a kościołem powstanie amfiteatr z zadaszoną sceną plenerową i oświetleniem.  Na skwerze między ulicą Parkową a mostem zamontowany zostanie kamienny, sterowany globus z  podświetleniem. Wokół rzeźby poprowadzone zostaną alejki spacerowe. Całość będzie oświetlona i monitorowana.

Wszystko to realizowane jest w ramach drugiego etapu rewitalizacji miasta (pierwsza część dotyczyła Rynku). Jej koszt wynosi prawie 4,5 mln zł, z czego 2,8 mln zł to dotacja z zewnątrz.





1 Komentarz

  1. Ale dlaczego kostka? Po tym nie da się jeździć na rolkach, hulajce, czy desce. Tylko sprzęt się psuje.
    Kiedy ktoś się zorientuje że ścieżki rowerowe powinny być asfaltowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.