Od pewnego czasu mieszkańcy nie muszą już nadkładać drogi, by przejść z drogi krajowej nr 9 na Rynek. Można to zrobić idąc częściowo przebudowywaną ulicą Parkową i przez Ogródek Jordanowski. Deptak w pełni zostanie tam przywrócony już we wrześniu.
Ulica Parkowa to trakt, z którego przed przebudową każdego dnia korzystały tysiące osób. Na deptaku, w części mostowej, nawierzchnię asfaltową zastąpiła już kostka betonowa. To samo czeka niebawem pozostały fragment traktu, przy krajowej „dziewiątce”. Pojawi się też nowe ogrodzenie wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 1, natomiast przy Ogródku Jordanowskim powstanie ozdobny ceglany murek.
– Chcemy przywrócić ruch na Parkowej na początku września, bo jest to newralgiczne połączenie centrum miasta z ulicą 11 listopada – tłumaczy burmistrz Jan Zuba. – Rozdzielony zostanie tam ruch pieszy i rowerowy. Pojawi się tam kostka, a potem pozostałe elementy, czyli murki z obu stron, czyli od szkoły i ogródka. Następnie będzie się odbywał tam montaż oświetlenia i przęseł ogrodzeniowych. Pojawią się także nowe barierki na moście, który będzie podświetlony od spodu – wylicza burmistrz.
Przewidywany termin zakończenia tych powyższych robót to 15 grudnia 2020 rok. I to nie wszystko. Wzdłuż Nilu pojawi się ciąg pieszo-rowerowy, a pomiędzy mostem a kościołem powstanie amfiteatr z zadaszoną sceną plenerową. Na skwerze między ulicą Parkową a mostem zamontowany zostanie kamienny, sterowany globus z podświetleniem. Wokół rzeźby poprowadzone zostaną alejki spacerowe.
Wszystko to realizowane jest w ramach drugiego etapu rewitalizacji miasta (pierwsza część dotyczyła Rynku). Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 4,5 mln zł, z czego 2,8 mln zł to dotacja unijna.