KOLBUSZOWA. Podpisano umowę z wykonawcą remontu Fabrycznej

KOLBUSZOWA. Asfalt, chodnik, parkingi. Fabryczna zmieni się nie do poznania

Już jutro rusza przebudowa dworca kolejowego w Kolbuszowej. Niebawem rozpoczną się też prace przy trakcie położonym równolegle do torów. Chodzi o ulicę Fabryczną.
Dziś (31.08) burmistrz Jan Zuba podpisał umowę z wykonawcą zadania, Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym z Dębicy. Koszt prac to ponad 570 000 zł, termin ich zakończenia – koniec października.

Zmodernizowany zostanie odcinek ulicy o długości 258 metrów, od granicy pasa drogowego drogi wojewódzkiej w stronę Weryni do końca istniejącego zjazdu na parking. Prace obejmują między innymi: rozebranie istniejącej jezdni z betonowych bloków, zabezpieczenie istniejących sieci rurami ochronnymi i finalnie wykonanie podbudowy oraz nawierzchni asfaltowej. Ponadto zaplanowano odwodnienie i odprowadzenie wód z drogi oraz budowę lewostronnego chodnika o szerokości dwóch metrów.
Przebudowane zostanie również skrzyżowanie z ulicą Żytnią w celu poprawy jego geometrii. Pojawią się również miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Dodatkowo powstanie zadaszona wiata ze stojakami na rowery. Ulica zostanie też oświetlona, a to za przyczyną pięciu słupów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.