KOLBUSZOWA. Brak szacunku dla polskiej flagi? Czytelnik alarmuje

Kolbuszowianie na Marszu Niepodległości [FOTO]

Pracownicy komunalni rozwieszali dziś (31.08) na terenie miasta biało-czerwone flagi. Ma to związek z jutrzejszą 81. rocznicą rozpoczęcia II wojny światowej. Sęk w tym, że robili to w stroju roboczym, a więc w takim, jakim na co dzień sprzątają nieczystości.
Sytuację przedstawił nam nasz Czytelnik: – Pan rozwiesza na kolbuszowskim Rynku flagi, bo przecież jutro rocznica wybuchu wojny, ale czy zawieszając symbole narodowe nie można ubrać czegoś innego na siebie, niż kombinezon, w którym  na co dzień zbiera się śmieci i gówna? Szacunek przecież można okazywać w prosty sposób… Szczególnie osobom, które oddały życie za naszą wolność. Wystarczyło się tylko przebrać w spodnie i koszulę, a nie wieszać flagi w roboczym kombinezonie – wkurza się.

Fot. Czytelnik

Cztery lata temu na naszym portalu opublikowaliśmy zdjęcie, które przedstawia biało-czerwoną flagę przymocowaną do pojazdu Zakładu Usług Komunalnych w Kolbuszowej wywożącego śmieci.

  • Art. 137. § 1. Kodeksu Karnego – Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  • 2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium RP znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy.

3 Komentarze

  1. Do osoby która sie bulwersuje tym artykulem. Gdybys był Troszke ogarniety i madry to wiedzial bys ze pracownika obowoazuja zasaday BHP czyli np w jakim Stroju moze zostac dopuszczony do pracy. Pracownik ktory to wieszał był w pracy wiec obowiązuje go stroj roboczy i tyle. W tym temacie.

  2. To co mają ubrać? Deszczówki a’la Kaczyński na wakacjach w 2018? W pracy byli, więc ich odzież robocza obowiązywała. Pytanie, czy wieszanie flag (lub, jak kiedyś, plakatów wyborczych kandydata jedynie słusznej partii) wchodzi w zakres ich służbowych obowiązków i czy mają uprawnienia do pracy na wysokości, bo przecież często te flagi/plakaty instalują sporo nad gruntem. Jeśli nie o któryś by zleciał to i z pracą i z ubezpieczeniem może się rozstać.

  3. Dlaczego odrazu brak szacunku ? Przecież to ich praca , jak komuś nie nie podoba to niech sam sobie rozwiesi a nie się pruje , praca jak każda inna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.