Kolbuszowa ma budżet na 2017 rok

Na ostatniej sesji kolbuszowska Rada Miejska jednogłośnie uchwaliła budżet na 2017 rok. Tegoroczne dochody i wydatki ustalono na tym samym poziomie, czyli na kwotę 88 710 947. Inwestycje dotyczą głównie modernizacji dróg oraz gospodarki wodno-ściekowej. Sztandarowym przedsięwzięciem w tym roku ma być budowa kanalizacji w mieście.

Największy udział w dochodach gminy tradycyjnie stanowi subwencja oświatowa. Co ciekawe, już na drugim miejscu są pieniądze na realizację… rządowego programu „500 Plus”. Podatki od osób fizycznych w kwocie 15,7 mln zł uplasowały się na trzeciej pozycji.

Konstrukcja gminnych wydatków w zasadzie nie różni się od tej sprzed roku. Z tą różnicą, że maleje zadłużenie. Obecnie wynosi ono niewiele ponad 26 mln zł, a jeszcze kilka lat temu przekraczało 32 mln zł. – Od kiedy nie zaciągamy kredytów na duże inwestycje, sukcesywnie schodzimy z zadłużenia – zauważa Stanisław Zuber, skarbnik gminy.Inwestycje w 2017 r. dotyczyć będą głównie kanalizacji i dróg. – Naszą ambicją jest zwiększanie dochodów, ale nie poprzez wzrost podatków, tylko przez pozyskiwanie środków – przekonuje burmistrz Jan Zuba. – Liczymy, że – jak to było w latach poprzednich – w ciągu roku wraz z pozyskiwanymi funduszami będziemy „uruchamiać” kolejne inwestycje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.