Dlaczego radni zwołują sesje coraz wcześniej?

Żenujące pustki na sali obrad Rady Miejskiej

Sesje Rady Miejskiej od dość dawna wzbudzają kontrowersje. Chodzi o czas ich zwoływania. Ostatnio padł rekord. Obrady rozpoczęły się o godz. 7:30.

Radny Michał Karkut od dawna walczy o to, aby sesje rozpoczynały się popołudniami, tak jak w ościennych gminach. Teraz powtórzył swoje postulaty.
– Kolejny raz zwracam uwagę na godziny odbywania się naszych sesji. Rozumiem, że pan przewodniczący (Krzysztof Wilk – od red.) mógł nie mieć czasu, ale to przecież mamy tutaj jeszcze dwóch dostojników (wiceprzewodniczących rady – od red.), którzy poprawnie mogą prowadzić obrady. Dlaczego więc nie możemy więc zwoływać sesji popołudniami? Pan przewodniczący obiecał, że przeprowadzi ankietę, że pracownicy biura rady porozmawiają z nami na temat tych godzin. To się da zrobić – przekonywał radny.

Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący rady, podziękował radnemu za nazwanie go dostojnikiem. Obiecał też, że przekaże uwagi Krzysztofowi Wilkowi, który odpowiada za zwoływania sesji.

Sesje zwoływane popołudniami wydają się być jednak mało realne. Ich zdecydowanym przeciwnikiem jest burmistrz Jan Zuba, który ma większość w radzie.
– Trudno sobie wyobrazić, żeby po ośmiu godzinach ciężkiej pracy w urzędzie od godz. 7:30 przyjść popołudniu na sesję i być w pełni gotowym do kolejnych godzin. Musimy też brać pod uwagę Kodeks Pracy. Nie chodzi o mnie, bo moja praca na tym polega, że nie liczę godzin. Rzecz dotyczy urzędników, którzy muszą potem dostać czas wolny. A kto za nich wykona robotę? Dlatego byłbym bardziej za tym, żeby sesje były zwoływane rano – mówił burmistrz swojego czasu.

2 Komentarze

  1. Mogą się spotykać kiedy chcą, oby tylko nie marnowali pieniędzy podatników.
    Gmina zadłużona, a oni sponsorują budowę parkingu wielopoziomowego dla prywatnej galerii z pieniędzy gminy.
    Kto na tym zarobił???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.