ZARĘBKI. Niebezpiecznie przy „małej obwodnicy”. Nie ma chodnika i poboczy

Budowa tzw. małej obwodnicy, która omija Werynię i Kolbuszową, spowodowała wzrost ruchu na traktach, które do niej prowadzą. Jednym z nich jest droga w Zarębkach. Nie ma ona chodników, ani poboczy więc zagrożenie dla okolicznych mieszkańców jest duże.

Ale to się ma zmienić. Magistrat pozyskał dotację z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę ciągu dla pieszych przy drodze prowadzącej do nowo powstałego ronda w Zarębkach. – Tam nie ma poboczy, jest wąska droga z zakrętami i konieczność chodnika jest naprawdę pilna – mówi burmistrz Jan Zuba.
Dodał, że 40 procent kosztów inwestycji, które pokryje gmina, będzie pochodziło z puli przeznaczonej na budowę kanalizacji w Weryni i stacji dezynfekcji wody w Kolbuszowej Dolnej. – Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie obu tych zadań.  Jest mało prawdopodobne, żebyśmy szybko podpisali umowę na tę dotację. Ewentualna realizacja tych działań rozpoczęłaby się późną jesienią – zastrzegł burmistrz.

3 Komentarze

  1. Zapraszam na „drogę” doprowadzającą ruch do ronda na Kolonii w Werynii. Tam również nie ma chodnika ani pobocza, a do tego asfalt, który burmistrz obiecał na etapie prac przygotowawczych do budowy obwodnicy, do tej pory się nie pojawił. Droga jest dziurawa, auta z budowy tak ją rozjezdzily że po najmniejszych opadach jest jedno wielkie błoto. Kiedy potrzebna była zgoda i cisza, burmistrz obiecywał asfalt, chodnik i oświetlenie. Po otwarciu obwodnicy wypiął się na swoich wyborców i stwierdził że nie ma pieniędzy na tę inwestycję. Wstyd Panie Burmistrzu. Jedną wywrotką kamienia na rok nie uda się załatać tych wszystkich dziur! Serdecznie NIE pozdrawiam.

  2. Wszystko super, ładnie, pięknie, tylko podstawowy błąd, to rondo jest w Kolbuszowej Dolnej przy ul. Leśnej, ŻADNE Zarębki, a droga o której mowa to częściowo ul. Leśna w Kolbuszowej Dolnej i pogranicze z Zarębkami. Czy na prawdę jest taki bałagan, że już nie wiemy co jest co i gdzie leży? Mieszkam właśnie koło tego ronda.
    Bądź co bądź myślałem, że przynajmniej włodarz takie podstawy wie…

  3. Dopiero na Koloni ruch się zwiększyl.Chyba trzeba będzie zorganizować protest to może jaśnie pan burmistrz się obudzi izacznie spełniać obietnice przedwyborczeZapraszaamy przedstawicieli gminy na oględziny naszej drogi -po deszczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.