KOLBUSZOWA. Budowa zablokowała popularny skrót [ZDJĘCIA, WIDEO]

Budowa bloków zniszczyła popularny skrót

Ścieżka łącząca ulice Krakowską i Obrońców Pokoju została zablokowana przez budowę osiedla bloków. Chodzi o skrót, z którego każdego dnia korzystają setki mieszkańców. Są to głownie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Chodzą tamtędy również matki z wózkami oraz osoby starsze i schorowane, które udają się do Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej.
Od pewnego czasu na działce położonej między ulicami Obrońców Pokoju i Stefana Starzyńskiego trwa budowa dwóch bloków. W obu budynkach ma powstać łącznie sześćdziesiąt mieszkań o różnym metrażu. Inwestycja, która nosi nazwę Kolbuszowa Park, realizuje prywatna firma deweloperska.

Z Krakowskiej do szkoły

Problem w tym, że budowa zablokowała popularny skrót między ulicami Krakowską a Obrońców Pokoju. Chodzi o ścieżkę polną, z której dziennie korzystają setki mieszkańców tego rejonu miasta.

Chodzą tamtędy do szkoły dziesiątki dzieci, matki z wózkami oraz osoby starsze – wyliczała radna Barbara Bochniarz. – Nie wyobrażam sobie, jak teraz ci ludzie będą się przez te łąki przedzierać. Przecież rano jest rosa. Bardzo proszę podjąć działania w celu utwardzenie tego szlaku – prosiła.

 Jak się okazuje, jej apel nie pozostał bez echa. – Sprawę potraktowano poważnie. Wykonano przejście, z którego ludzie są bardzo zadowoleni – cieszyła się Barbara Bochniarz na ostatniej sesji Rady Miejskiej
Plac budowy
Materiał WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.