Większość radnych nie chodzi na uroczystości z okazji święta 3 Maja
Wielkimi krokami zbliża się 228. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja – pierwszego takiego aktu prawnego w Europie i drugiego na świecie. Dlatego właśnie w dniu 3 maja w całym kraju odbywają się uroczystości patriotyczne. Nie inaczej jest Kolbuszowej.

Co roku w programie kolbuszowskich obchodów święta 3 Maja: poranna pobudka z orkiestrą dętą, msza święta, przemarsz ulicami miasta i trzeciomajowa akademia w Miejskim Domu Kultury.

Problemem jest jednak frekwencja. I nie dotyczy to tylko „zwykłych zjadaczy chleba”, ale przede wszystkim urzędników i radnych, którzy jako funkcjonariusze publiczni – wydaje się – powinni brać udział w tego typu wydarzeniach. Zwrócił na to uwagę przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Wilk.
Było mi przykro, że tak niewielu naszych radnych brało udział na tych uroczystościach, naliczyłem ich dwóch może trzech – oświadczył Krzysztof Wilk na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej. Zapraszam też pracowników Urzędu Miejskiego. Myślę, że warto, bo to uroczystości wielka, dająca nam poczucie, że nasza konstytucja zaznaczyła się nie tylko w historii Polski, ale i świata.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.