Kilka metrów jezdni za 350 000? Radny: – Kolbuszowej nie stać na tak kosztowne błędy

Pojawia się i znika - "Bareja" przy Przedszkolu nr 3

Wszystko wskazuje na to że w tym roku doczekamy się połączenia ulicy Kolejowej z ks. Ludwika Ruczki w Kolbuszowej. Sęk w tym, że budowa, de facto, kilku metrów jezdni ma nas kosztować aż 350 000 zł.

Budowa połączenia ulic Kolejowej z ks. Ludwika Ruczki jest aktualnie na etapie przygotowań. Urząd Miejski w Kolbuszowej poinformował o postępowaniu przetargowym w tej sprawie.

Celem przedsięwzięcia jest skomunikowanie tego rejonu miasta z drogą krajową nr 9.

Zakres prac przewiduje budowę: nowej jezdni, przejścia dla pieszych, chodników, oświetlenia oraz siedmiu miejsc parkingowych wzdłuż ul. ks. Ruczki.

Plac obok garaży przy Kolejowej zostanie odwodniony i utwardzony kostką betonową.

W planach są również prace zabezpieczające sieci instalacyjne. Wykonawca będzie miał 152 dni na realizację zadania od dnia podpisania umowy.

Ulica Kolejowa to ważny kolbuszowski trakt. Funkcjonują między innymi Przedszkole Miejskie nr 3, Oddział Nefrologii Dializoterapii czy Środowiskowy Dom Samopomocy.

Z jednej strony ulica łączy się z krajową „dziewiątką”, a z drugiej… brakuje kilka metrów jedni, aby móc wjechać na ul. ks. Ludwika Ruczki.

Tą niewielką (wydawałoby się) inwestycję przez lata blokowali okoliczni mieszkańcy, którzy chcieli, by ul. Kolejowa pozostała ślepą. Podkreślali, że nie chcą huku, kurzu i inne problemów.

Teraz jednak okazuje się, że budowa łącznika jednak dojdzie do skutku. Koszt zadania jest jednak niemały. Zdaniem radnego miejskiego, Michała Karkuta, można było to zrobić dużo taniej.

– To było naprawdę nierozsądne, że przy okazji remontu ulicy Kolejowej nie połączono jej z ul. ks. Ruczki. Teraz za te kilka metrów zapłacimy około 350 tys. Kolbuszowa nie może sobie pozwalać na tak kosztowne błędy – napisał.

4 Komentarze

  1. Jakoś Karkut przed szereg nie wychodził jak były toczone rozmowy na temat połączenia. Tak że teraz niech cicho siedzi a nie próbuje zabłysnąć.

  2. ktos za takie marnotrawstwo powinien odpowiedziec , moze mieszkancom ktorzy to blokowali teraz do czynszu doliczac kazdego misiaca 200-300 zl niech nastepnym razem pomysla ze nie tylko ich widzimisie jest najwazniejsze .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.