Miliony wpompowane w szpitalne otoczenie

Miliony wpompowane w szpitalne otoczenie

Otoczenie Szpitala Powiatowego, laboratorium analitycznego oraz Oddziału Nefrologii i Dializoterapii zmieniło się nie do poznania. Kosztowało to ponad pięć milionów złotych, w większości z dotacji.

Otoczenie szpitala to nowe chodniki, szerokie parkingi i zmodernizowane drogi dojazdowe prowadzące między innymi do miejsca, w którym stacjonują karetki pogotowia i izby przyjęć. To wszystko już teraz służy pacjentom, odwiedzającym ich mieszkańcom i personelowi lecznicy.
Przy budynku głównym szpitala przebudowano: parking główny, chodniki oraz drogi dojazdowe wraz z oświetleniem, systemem monitoringu i kanalizacją.

Powstała także wiata dla rowerów. Oprócz tego zmodernizowano powierzchnia przy laboratorium analitycznym oraz budynkach administracyjnych szpitala. Ma to wszystko służyć zapewnieniu prawidłowej komunikacji przy lecznicy.

Prace dotknęły także Oddział Nefrologii i Dializoterapii (Sztuczną Nerkę) przy ulicy Kolejowej. Odnowiono elewację budynków, przebudowano parking, a także wymieniono ogrodzenie. Prace obejmowały również modernizację kanalizacji sanitarnej.
Kosztowało to prawie 4,2 mln zł, z czego ponad 3,5 mln zł to dotacja z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Podczas wykonywania prac okazało się, że pilnej interwencji wymaga nie tylko otoczenie, ale i dach „Sztucznej Nerki”. Zarząd Powiatu podjął więc decyzję, aby na ten cel przeznaczyć 130 tys. zł.

To nie jedyne tegoroczne inwestycje w szpitalną infrastrukturę. W planach jest dostosowanie kanalizacji Zakładu Opieki Leczniczej do nowego przyłącza. Modernizacji poddana zostanie tlenownia na „Sztucznej Nerce”. Środki trafią też na stację uzdatniania wody na tym samym oddziale.

W kasie powiatu znalazły się też pieniądze na sprzęt medyczny. Kupiono cztery kardiomonitory, dwa aparaty do hemodializy, zestaw do ćwiczeń biernych stawu kolanowego i biodrowego, zasilacz regulowany opasek zaciskowych ze statywem UPS oraz samochód.
Są również pieniądze na zakup sprzętu do rehabilitacji i przewożenia pacjentów ZOL szpitala.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.