Katarzyna Olesiak z Cmolasu prezesem zarządu Agencji Rozwoju Miasta Krakowa

Katarzyna Olesiak szefową krakowskiej kultury
Zdjęcie: Urząd Miasta w Krakowie.

Pochodząca z Cmolasu Katarzyna Olesiak została prezesem zarządu Agencji Rozwoju Miasta Krakowa. Dotychczas pełniła ona funkcję dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta Krakowa. Gratulacje.

Katarzyna Olesiak ma 44 lata, jest absolwentką Wydziału Marketingu i Zarządzania rzeszowskiej Politechniki. Ukończyła też kierunek „Wykorzystanie i Zarządzanie Funduszami Unii Europejskiej”.

Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Urzędzie Gminy w Cmolasie. W 2004 roku 25-letnia wówczas pani Kasia została dyrektorem Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie.

– Jest to dla mnie ogromne wyzwanie i kolejny krok w karierze zawodowej – mówiła nowa pani dyrektor SOK, zapowiadając szereg przedsięwzięć.

Karierę kontynuowała w Rzeszowie. Była tam kierownikiem Osiedlowego Domu Kultury „Słocina”. Potem wygrała konkurs na szefową Estrady Rzeszowskiej i wreszcie została dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta.

W sierpniu 2013 roku objęła stanowisko zastępcy dyrektora WKSiT w UM Krakowa.

Trzy lata później została szefową tego wydziału. Odpowiadała tam między innymi za instytucje kultury, finanse i pozyskiwanie środków.

Teraz Katarzyna Olesiak została prezesem zarządu Agencji Rozwoju Miasta Krakowa. Jednym z jej priorytetów będzie budowa i uruchomienie Krakowskiego Centrum Muzyki.

Katarzyna Olesiak przedstawiła interesującą, dopracowaną w szczegółach wieloaspektową koncepcję funkcjonowania i rozwoju spółki oraz zarządzania nią w warunkach otoczenia rynkowego. Wykazała się bardzo dobrą znajomością zasad funkcjonowania spółek handlowych i zarządzania finansami, w szczególności z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, jak również wiedzą o działalności podmiotów realizujących duże projekty inwestycyjne, w tym współfinansowane z funduszy europejskich oraz o źródłach pozyskiwania finansowania – przekazał krakowski Urząd Miasta.

– Jako dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego poznałam od podszewki cały system funkcjonowania instytucji kultury, spółek miejskich, nadzorowałam szereg inwestycji w infrastrukturę kultury, w tym ważne obiekty finansowane przy udziale środków miasta i unijnych. Przygotowywałam wraz z zespołem założenia do ogłoszenia konkursu architektoniczno-urbanistycznego na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki, a następnie opracowałam warunki powierzenia tej inwestycji do realizacji przez Agencję Rozwoju Miasta Krakowa, przy udziale środków zewnętrznych w wysokości prawie stu milionów złotych. Udział w konkursie był kolejnym ważnym wyzwaniem i sprawdzianem moich dotychczasowych doświadczeń i posiadanych umiejętności – poinformowała Katarzyna Olesiak.

Zgodnie z przepisami, zostaną jej teraz przedstawione warunki kontraktu menadżerskiego, a jego podpisanie umożliwi objęcie funkcji, które planowane jest na 3 kwietnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.