Katarzyna Olesiak szefową krakowskiej kultury

Katarzyna Olesiak szefową krakowskiej kultury
Zdjęcie: Urząd Miasta w Krakowie.

Pochodząca z Cmolasu, 37-letnia Katarzyna Olesiak będzie dyrektorem Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miasta Krakowa.

Katarzyna Olesiak jest absolwentką Wydziału Marketingu i Zarządzania rzeszowskiej Politechniki. Podyplomowo ukończyła też kierunek „Wykorzystanie i Zarządzanie Funduszami Unii Europejskiej”.
Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Urzędzie Gminy w Cmolasie. Tam szybko zorientowano się, że mają do czynienia z bardzo kreatywną osobą.

Pod wrażeniem jej pracy był również wójt Eugeniusz Galek, który już w grudniu 2004 zaproponował 25-letniej wówczas urzędniczce stanowisko dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie.

– Jest to dla mnie ogromne wyzwanie i kolejny krok w karierze zawodowej – mówiła Super Nowościom nowa pani dyrektor cmolaskiego SOK, zapowiadając szereg przedsięwzięć.

Jak się okazało, jej ambicje sięgały wyżej, znacznie wyżej. Karierę kontynuowała w Rzeszowie. Była tam kierownikiem Osiedlowego Domu Kultury „Słocina”. Potem wygrała konkurs na szefową Estrady Rzeszowskiej i wreszcie została dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta.
W sierpniu 2013 roku objęła stanowisko zastępcy dyrektora WKSiT w UM Krakowa. Od 1 października b.r., drogą zawodowego awansu,  zostanie szefową tego wydziału. Katarzyna Olesiak będzie tam odpowiadać między innymi za instytucje kultury, finanse i pozyskiwanie środków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.