Czy to koniec Radia Cmolas?




Po ponad 16 latach z fal średnich (1062 kHz) zniknął sygnał Radia Cmolas – pierwszej gminnej rozgłośni na Podkarpaciu i drugiej w Polsce. Cisza w eterze na związek z uszkodzoną wieżą nadajnikową, którą albo trzeba zmodernizować, albo wymienić na nową.

Każde z tych rozwiązań oznacza jednak niemałe koszty. Władze gminy mówią o kwotach w przedziale od 150 do 200 tysięcy złotych. Od marca radio powróciło, ale tylko do Internetu, czyli TUTAJ.

Radio Cmolas na UKF?

W sieci można posłuchać m.in. transmisje nowenny i mszy św. Pewnie kto jest zainteresowany tematem, to już to zauważył – mówiła Magdalena Szpyt, wieloletnia dziennikarka Radia Cmolas, a obecnie radna. – Mam nadzieję, że to rozwiązanie tymczasowe, i że sygnał jednak powróci do radioodbiorników.




Z kolei radny Andrzej Zagroba zaproponował, by po ewentualnej modernizacji masztu zrezygnować z nadawania sygnału Radia Cmolas na falach średnich na rzecz bardziej nowoczesnego UKF.

Zanim wyłożymy choćby jedną złotówkę na projekt techniczny wieży nadajnikowej, to musimy mieć zapewnienie z Polskich Fal Średnich w Krakowie, że będzie ona służyć przez wiele lat. Tutaj wiele zależy od ich stanowiska, jaką oni postawę przyjmą. W każdym razie zapewniam, że nie wydamy ani złotówki, zanim nie będziemy mieli pewności, że warto – odpowiedział cmolaski wójt, Eugeniusz Galek.





Loading poll ...

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.