Jutro Kolbuszowa upamiętni bitwę o Kolbuszową. W programie m.in. odsłonięcie muralu Janka Bytnara

W Kolbuszowej powstał wielki mural Janka Bytnara [WIDEO, ZDJĘCIA]

W piątek (08.09) minie 84. rocznica bitwy o Kolbuszową. Dwudniowe walki były zacięte i krwawe, ale niestety przegrane. W ten sposób rozpoczęła się pięcioletnia okupacja, podczas której Niemcy wymordowali ponad połowę mieszkańców miasta…

Jutro odbędą się oficjalne obchody bitwy o Kolbuszową oraz rozpoczęcia II wojny światowej.
O godzinie 11 na cmentarzu parafii pw. Wszystkich Świętych odbędzie się zbiórka orkiestry, delegacji, pocztów sztandarowych oraz mieszkańców.

Zgromadzeni odmówią wspólną modlitwę i złożą kwiaty na mogiłach żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny podczas II wojny światowej.

Następnie odbędzie się przemarsz ulicami miasta: Narutowicza, ks. Popiełuszki i Janka Bytnara. Metą będzie Liceum Ogólnokształcącego, gdzie odbędzie się oficjalne rozpoczęcie uroczystości.

W jej programie między innymi: podniesienie flagi państwowej na maszt, odśpiewanie hymnu, program artystyczny w wykonaniu uczniów LO i odsłonięcie muralu Janka Bytnara „Rudego”.
Następnie uczestnicy udadzą się do Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r., gdzie odbędzie się druga część uroczystości.

Jutro Kolbuszowa upamiętni bitwę o Kolbuszową. W programie m.in. odsłonięcie muralu Janka Bytnara

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.