Nie żyje Walentyna Rybicka. Uczyła historii w LO

Druga ofiara wypadku w Widełce. Nie żyje 17-latka

Zmarła Walentyna Rybicka, wieloletni nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej. Uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie. Miała 70 lat.

Walentyna Rybicka wspominana jest jako fantastyczny pedagog, który potrafił zachęcić do nauki. Jej wychowankowie osiągali sukcesy w olimpiadach.
Prywatnie była żoną Józefa Rybickiego, wieloletniego radnego miejskiego, a także prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej.  Zmarła w piątek (15.07).

O jej śmierci poinformowała Kolegiata Kolbuszowska:

– W ostatnim czasie  odeszła z naszej wspólnoty do Pana: Śp. Walentyna Rybicka. W jej intencji „Dobry Jezu a nasz Panie…” – przekazała parafia.

Uczniowie zmarłej pedagog nie kryją żalu.
– Moja pani profesor historii… Najlepszy i najsprawiedliwszy człowiek. Nie było drugiej tak sympatycznej i wymagającej zarazem nauczycielki. Tak wykładała lekcje, że nie trzeba było się uczyć, by to rozumieć. Ne mogę uwierzyć w to, że jej nie ma – napisała pani Aneta.

Pogrzeb śp. Walentyny odbędzie się we wtorek (19.07). Msza żałobna zostanie odprawiona o godzinie 14 w Kolegiacie. Następnie trumnę z ciałem zmarłej odprowadzimy na Cmentarz Komunalny.
Przypomnijmy, że w tym roku, 9 lutego zmarł Bogusław Rychlicki, nauczyciel wychowania fizycznego w liceum. Trzy miesiące później, 12 maja odeszła Anna Plis, która w LO uczyła chemii.

Nie żyje Walentyna Rybicka. Uczyła historii w LO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.