Kolbuszowa odda hołd ofiarom Katastrofy Smoleńskiej

Szokujące wyniki ekshumacji! Osiem ciał w trumnie generała Kwiatkowskiego

W środę (12.04), na placu przy Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej odbędą się lokalne obchody 13. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12 od odegrania hymnu narodowego. Następnie uczniowie ZST zaprezentują program artystyczny.
Odmówiona zostanie również modlitwa w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystość zakończy złożenie kwiatów przed tablicą, upamiętniającą uczestników tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.

Kolbuszowa odda hołd ofiarom Katastrofy Smoleńskiej
Kolejna rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Jedna z jej ofiar pochodziła z naszego powiatu

Na pokładzie samolotu TU-154, który z niewyjaśnionych dotąd przyczyn runął na ziemię w lesie pod Smoleńskiem, znajdowało się 96 osób.

Byli to najwyżsi urzędnicy państwowi z na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, parlamentarzyści, dowódcy Sił Zbrojonych, a także przedstawiciele stowarzyszeń, upamiętniających polskich oficerów zamordowanych wiosną 1940 r. w Katyniu.

Wśród ofiar był pochodzący z powiatu kolbuszowskiego, ze wsi Mazury – gen. Bronisław Kwiatkowski. Ofiary Katastrofy upamiętniono patronatem mostu na Nilu w Kolbuszowej Dolnej.

Znicze na moście Ofiar Katastrofy [WIDEO, FOTO]

2 Komentarze

  1. hold to już oddali na moście przybierając go wieńcami i zniczami. Mój znajomy pytał się o co chodzi , jaka tu katastrofa w Kolbuszowej na tym moście się wydarzyła ????Jestem ciekawy czego w Zespole Szkól Technicznych mają być jakieś obchody rocznicowe , a nie na tym moście !!!!!!!!??????

    • Rocznicę śmierci Stalina czy Lenina też obowiąKowo celebrowano w miejscach pracy. Przymusowy, zamordystyczny kult jednostki. W Korei Płn. czci się zmarłych Kimów, u nas Kaczyńskich. Z jakiegoś powodu nawet w bożonarodzeniowej stajence umieszcza się podobiznę jednego z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.