Kolbuszowa pamięta o Katastrofie Smoleńskiej

Znicze na moście Ofiar Katastrofy [WIDEO, FOTO]

Punktualnie o godz. 11.30, na placu przy Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Kolbuszowej rozpoczęły się obchody 6. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

W niedzielnych (10.04) uroczystościach udział wzięli mieszkańcy, politycy, samorządowcy, kombatanci, harcerze, a także przedstawiciele służb mundurowych oraz nadleśnictwa.

Obchody szóstej rocznicy Katastrofy Smoleńskiej rozpoczęła się od odegrania hymnu narodowego. Po nim Barbara Szafraniec, nauczycielka ZST, przypominała tragiczne wydarzenia z 2010 roku.
– Była to jedna z największych tragedii w historii Polski. Śmierć Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, jego małżonki, kilkudziesięciu czołowych polskich polityków, urzędników, posłów, duchownych, generałów, przedstawicieli rodzin katyńskich i wszystkich osób towarzyszących Lechowi Kaczyńskiemu w jego ostatniej misji wstrząsnęła całą Polską. Wywołała szok i głębokie poruszenie na całym świecie – mówiła w swoim referacie Barbara Szafraniec.

Przywołała ona również postać, pochodzącego z Mazurów w powiecie kolbuszowskim, gen. Bronisława Kwiatkowskiego, dowódcę operacyjnego Sił Zbrojnych RP.

– On również, podobnie jak wielu jego towarzyszy podróży do Smoleńska, miał mnóstwo planów na przyszłość. Piątego maja miał przejść na emeryturę, miał zabrać żonę w podróż, pokazać jej miejsca, które sam widział, będąc w wojsku. Niestety nie zdążył – zaznaczyła.

Po referacie przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy. Następnie zebrani przemaszerowali do Kolegiaty pw. Wszystkich Świętych, gdzie wzięli udział w uroczystej mszy św. Ponadto czterdziestosiedmioosobowa delegacja z powiatu kolbuszowskiego uczestniczyła też w centralnych uroczystościach w Warszawie.
Kolbuszowa pamięta o Katastrofie Smoleńskiej

Kolbuszowa pamięta o Katastrofie Smoleńskiej
Kolbuszowa pamięta o Katastrofie Smoleńskiej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.