Zgoda Rady Miejskiej na parking w dolinie rzeki Nil

Zgoda Rady Miejskiej na parking w dolinie rzeki Nil

Między mostem na rzece Nil a stacją paliw przy drodze krajowej nr 9 ma powstać wielopoziomowy parking. Rada Miejska na ostatniej sesji zgodziła się na sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tej działki pod tym właśnie kątem.

Na budowę parkingów w tym rejonie miasta czekają przede wszystkim instytucje położone przy ulicy Kolejowej (Przedszkole Miejskie nr 3, szpitalny Oddział Nefrologii i Dializoterapii, Środowiskowy Dom Samopomocy). Duży plac postojowy ułatwiłby także funkcjonowanie podmiotom komercyjnym. Z tych względów magistrat przystąpił sporządzania planu zagospodarowania przestrzennego.
Dwupoziomowy parking

– Od strony południowej obszar ten graniczy z obiektami usługowymi, od zachodu z rzeką Nil, od północy ze Szkołą Podstawową nr 1, a od wschodu z drogą krajową nr 9. Teren ten przeznacza się na zabudowę usługową z dopuszczeniem lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedażowej powyżej dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Dopuszczamy tam również możliwość lokalizacji parkingów, w tym wielopoziomowych – mówiła Teresa Dąbek, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Budowlanej w Urzędzie Miejskim.

Głos w tej sprawie zabrał również burmistrz Jan Zuba:

Zgoda Rady Miejskiej na parking w dolinie rzeki Nil

  – Chodzi o działkę o powierzchni ponad 30 arów, której właścicielem jest gmina. Ona nie będzie podnoszona do góry, bo planujemy wybudować tam parking dwupoziomowy. Dolny poziom tego obiektu ma być na rzędnej działki; górny zaś na poziomie ronda przy „dziewiątce”. A więc obszar ten nie będzie podniesiony, nie będzie się więc przyczyniał się do zalewania nieruchomości położonych w dolnym biegu Nilu. Stosunki wodne nie zostaną zakłócane. A więc obawy związane z tym tematem są nieuzasadnione.
Czy Nil wyleje?

– Dolny poziom parkingu, na wypadek gdyby Nil wylał, mówimy o ekstremalnych sytuacjach, może ewentualnie znaleźć się minimalnie pod wodą. Ale nie spowoduje to absolutnie podniesienia poziomu rzeki   Parking dwupoziomowy, który mógłby tam dać ok. 200 miejsc postojowych. Byłby więc idealnym rozwiązaniem potrzeb dla tej części miasta. Wszyscy przecież wiemy jak ciężko tam postawić samochód – argumentował burmistrz.

Rada Miejska zgodziła się na plan zagospodarowania terenu przy Nilu pod kątem dużego parkingu. Jedynie Piotr Panek wstrzymał się od głosu.

– Ja mam tylko taką prośbę, żeby zastosować tam takie rozwiązania, by mieszkający niżej rzeki ludzie „radośnie” nie mieli „basenów” na swoich podwórkach. Mam na myśli między innymi zakaz podnoszenia tego terenu. Martwię się o ulicę Zieloną, która ostatnio „pływała”. Martwię się też o Kolbuszową Dolną, której nasza rzeka robi psikusy – apelował radny Panek.
Uchwalą budżet Kolbuszowej na 2021 rok
Rada Miejska w Kolbuszowej.

6 Komentarzy

      • Czytam te komentarze i nie moge uwierzyć jakie gupoty piszą ludzie….100%jestem za parkingiem niech powstaje jak najszypciej …

  1. Wybetonujcie co się tylko da, a potem rozkładajcie ręce , że sorry taki mamy klimat jak kogoś zaleje Nil.
    Ale to nie klimat tylko cymbały w radzie gminy spowodują zalewanie Dolnej i Dubasu.
    Na Dubasie już dziś woda prawie przelewa się przez dziewiątkę.

  2. co chwila czytam o idiotycznych pomysłach rządzących a to parking w dolinie Nilu a to modernizacja stadionu i tak bez przerwy wydawanie pieniędzy na bzdety !!!!!!!!Dawniej woda rozlewała się na terenie gdzie obecnie są markety , teraz chcą jeszcze bardziej zasypać ten teren żeby jeszcze bardziej Nil zalewał posesje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.