Jest ulica w Kolbuszowej, której mieszkańcy czekają na asfalt… cztery dekady

Jest ulica w Kolbuszowej, której mieszkańcy czekają na asfalt... 40 lat

Być może niektórych to zszokuje, ale jest taka ulica w Kolbuszowej, której mieszkańcy czekają na asfalt… 40 lat. Przyznał to nawet sam burmistrz Jan Zuba. O jaki trakt chodzi?

Długie oczekiwanie na budowę niektórych ulic w mieście prowokuje różne głosy. Pojawiają się np. opinie, że gmina inwestuje przede wszystkim na terenach wiejskich, a nie w samej Kolbuszowej.
Z takim stwierdzeniami spotkał się między innymi radny miejski, Adam Kaczanowski:

– Mieszkańcy często mi mówią, że zapominamy o mieście, jeśli chodzi o inwestycje  – oświadczył na ostatniej sesji Rady Miejskiej, apelując o budowę ulicy dr Kazimierza Skowrońskiego.

Słowa to oburzyły burmistrza Jana Zuby.

– Nieprawdą jest to, że w mieście nic się nie robi w temacie dróg. Jest to krzywdzące. Jeśli tak ludzie rzeczywiście mówią, to pan radny ma obowiązek prostować takie wypowiedzi. Nasza gmina to 14 miejscowości i 25 000 mieszkańców, z czego 9 500 mieszka w mieście. A więc musimy dzielić ten tort, pamiętając o wszystkich. Przypominam, że na terenie miasta w tym roku, w dzielnicy przemysłowej, wkładany ponad 10 mln zł w budowę dróg. Wszystkiego się nie da.

Burmistrz oświadczył, że jest taka  ulica w mieście, która na asfalt czeka aż cztery dekady.
– Mieszkańcy ulicy Pileckiego czekają na nawierzchnię, jeszcze dłużej niż ci z ulicy Skowrońskiego, bo 40 lat. Realizujemy to krok po kroku. Trzeba było dokonać tam przebudowy kabli energetycznych, co się stało. Teraz ma tam (na ulicy Pileckiego – od red.) miejsce przebudowa gazociągu. Kiedy to zrobimy, będzie można przystąpić do robót drogowych – dodał.

Gdzie obiecywana budowa Pileckiego? Burmistrz tłumaczy, że zawinił... gaz

2 Komentarze

  1. jakos pan burmistrz nie czekal tak dlugo zeby polozyc asfalt na ulicach osiedla na ktorym sam mieszka mimo ze osiedle powstalo o cale dekady pozniej niz owa ulica Pileckiego (kiedys zawadzkiego ) przypadek czy standard kiedy sie siedzi przy korytku ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.