Mają sprawcę kradzieży rozbójniczej w jednym z kolbuszowskich marketów

Ukradł rower na kolbuszowskim Rynku. Jego tłumaczenie było dziwne

W ręce policji wpadł 24-letni mężczyzna, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z marketów w Kolbuszowej. Grożąc pracownicy metalową rurką, ukradł dwie butelki alkoholu. To nie była jego pierwsza taka akcja w tym sklepie.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca 2023 roku. Do jednego z marketów w Kolbuszowej, tuż przed jego zamknięciem, wszedł mężczyzna.
Zabrał z półki dwie butelki alkoholu i nie płacąc, skierował się do wyjścia. Kiedy pracownica sklepu zwróciła mu uwagę, by raczył uregulować płatność za towar, zagroził jej metalową rurką, a następnie siłą otworzył drzwi, uszkadzając je, i uciekł.

Wartość skradzionego alkoholu i uszkodzonych drzwi oszacowano na około tysiąc złotych.

Nad sprawą pracowali kolbuszowscy policjanci z wydziału kryminalnego. Ustalili oni, że sprawcą był 24-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego.

Okazało się, że tego samego dnia, „odwiedził” on ten sam market i ukradł towar o łącznej wartości ponad 700 złotych. W obydwu przypadkach 24-latek działał z pomocą dwóch innych osób.
W ubiegłym tygodniu mężczyznę zatrzymano. Jak się okazało, w 2022 roku był prawomocnie skazany za podobne przestępstwo. Po zgromadzeniu dowodów, usłyszał on prokuratorskie zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy.

Decyzją sądu, wobec 24-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztu. Za samą kradzież rozbójniczą grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.