Jadę dla Karoliny – wyjątkowa podróż kolbuszowianina dookoła Polski
W poniedziałek (08.07) w podróż dookoła Polski swoim skuterem rusza Jarosław Mazur – kolbuszowianin, nauczyciel, muzykant, znawca kultury ludowej, miłośnik fotografowania i przyrody. Jego akcja ma na celu wsparcie zbiórki na specjalistyczne ortezy dla Karolinki, dzięki którym będzie mogła chodzić. Relację z podróży można śledzić na Facebooku pana Jarka.

Jutro zaczynam Drogę. Doskonale zdaje sobie zdaję sprawę, że Droga ma pewnie inne plany niż ja. Na wszelki wypadek zrezygnowałem ze swoich planów. Dokąd Droga poprowadzi i jak się to skończy- nie wiem. Może być wszystko. Dochodzą do mnie zaproszenia na noclegi, zapewnienia o wsparciu, będą też ludzie, którzy fragmenty trasy przejadą ze mną.  I dobro, które do mnie dociera. Przyjaciele i ich wsparcie. A w piątek trafił do mnie w niesamowity sposób wizerunek ks. Sudoła… Dobry opiekun na Drogę. A dzisiaj dostałem chleb … Dobry znak. Od dobrych ludzi. To nie na darmo wszystko – napisał dziś pan Jarek.

Cała akcja ma na celu wsparcie zbiórki pieniędzy na rzecz Karoliny, uczennicy V klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, która zmagam się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Nie jest w stanie samodzielnie chodzić. Dziewczynka porusza się przy pomocy balkonika i osób drugich. Potrzebuje sprzętu w postaci specjalistycznych ortez, które wspomagają naturalny odruch chodu, a także: gorsetu stabilizującego, pasów derotacyjnych rehabilitację i przede wszystkim specjalistycznego leczenia.
Pan Jarek z Karoliną.

Sprzęt rehabilitacyjny jest do osiągnięcia w Klinice Aschau w Niemczech. Koszt samych ortez wynosi 12 500 zł, gorsetu stabilizującego 3 500 zł, pasów derotacyjnych 850 zł plus codzienna rehabilitacja 80 zł/h. Pomóc Karolinie możemy wpłacając pieniądze pod tym adresem: https://zrzutka.pl/zcp6bg.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.