Jazz session nad Nilem
W niedzielę (07.07) na placu przy Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbędzie się cykliczna impreza pt. „Jazz Nad Nilem”. Na plenerowej scenie, jak co roku, zaprezentują się wybitni wykonawcy jazzowi i bluesowi z terenu całej Polski. Wstęp jest wolny.

Jako pierwszy wystąpi Andrzej Serafin (na zdjęciu). To mieszkaniec Kolbuszowej, który uznawany jest za czołowego wibrafonistę w Polsce. Na scenie przy MDK będzie mu towarzyszyć Robert Lenert, który zagra na gitarze i harmonijce ustnej. Obaj współtworzą zespół Los Agentos (blues/jazz).

Następnie zagrają zespoły RGG Trio i JazzBlaster. Ten drugi znany jest z jazzowych przeróbek utworów grupy Depeche Mode. Na scenie zaprezentują się również Paweł Steczkowski & Teuta Project wraz z Kapelą Jurka Wrony. Wystąpią oni z koncertem „Władek Pogoda na jazzowo”.
Na koniec zaśpiewa Ewelina Babiarz – pochodząca z Hadykówki utalentowana wokalistka, która przed laty wygrała program „Szansa na sukces”. Później kształciła się wiele lat, a zawodowo zajmuje się śpiewaniem muzyki jazowej. Występuje z czołowymi instrumentalistami w Polsce. W niedzielę przy MDK Ewelinie Babiarz towarzyszyć będzie wybitny pianista jazzowy, Wojciech Gogolewski.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.