„Moje serce jest pełne wdzięczności” [WIDEO]

J. Procak: - Moje serce jest pełne wdzięczności

Kolbuszowska akcja dzielenia się krwią zakończyła się sukcesem. Okazało się, że było więcej chętnych niż „mocy przerobowych”.

Mieszkańcy Kolbuszowej, po raz pierwszy od wielu, wielu lat mogli podzielić się z innymi tym, co mają najcenniejsze – własną krwią. Stało się tak w niedzielę (15.08). Już od godziny 10 na placu przed stadionem stał mobilny punkt poboru krwi.

„Moje serce dziękuje”

Akcja miała charakter absolutnie oddolny. Jej organizatorką była mieszkanka miasta, Joanna Procak. Na jej apel odpowiedziało wielu mieszkańców.
– Myślę, że przyszło około 80 osób. Krew oddało 39, 450 ml każdy. Wygląda więc na to, że w niedzielę „wypłynęło” stąd do potrzebujących 17,5 litra krwi. Kolbuszowa zaskoczyła nas wszystkich: zarówno organizatorów, jak i ekipę z krwiobusa. Dziękuję wszystkim, którzy oddali swoją krew. To było po prostu rewelacyjne – mówi J. Procak.

– Zastanawialiśmy się, czy przyjdzie te 40 osób, które zadeklarowaliśmy, a było prawie 80. Moje serce jest pełne miłości i wdzięczności dla nich wszystkich. Jestem przeszczęśliwa. Niektórzy siedzieli tu pięć godzin. Nikt nie narzekał. Każdy wiedział po co tu przyszedł.

Będzie kontynuacja

– Przepraszam osoby, które „nie załapały się”. Musieliśmy zamknąć rejestrację wcześniej, ponieważ ekipa z krwiobusa nie była gotowa na aż tak dużą liczbę uczestników. Ale obiecuję, że to nie jest ostatni raz – zapewnia.

– Najprawdopodobniej powtórzymy akcję za dwa miesiące. Zrobimy to troszkę lepiej, bo jesteśmy bogatsi o doświadczenie. Przyjadą dwie ekipy, będzie osiem stanowisk, trzy panie rejestratorki. Myślę, że pójdzie to znacznie sprawniej.
Materiał WIDEO

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.